Partizan pao u Zagrebu

• 02.04.2017. 21:07

I pored dva velika hendikepa koja je doživjela domaća ekipa večeras, Partizan gotovo da nije ozbiljnije ni priprijetio objektivnom boljoj ekipi Cedevite koja zasluženo ide u finale plej-ofa.

U trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige, Cedevita je pred oko tri hiljade gledalaca savladala Partizan sa 87:78.

Zagrepčani su tako postali prvi finalista ove sezone i sada čekaju boljeg iz duela Crvene zvezde mts i Budućnosti.

Sam početak meča obilježio je pravi šok za domaće. Poslije jednog prodora ka košu Partizana, najbolji košarkaš Cedevite Rajan Boutrajt doživio je povredu zadnje lože i poslije samo 44 sekunde provedene na terenu, za njega je večerašnja utakmica bila završena!

Međutim, trener domaćih Veljko Mršić je imao odgovor, ukazao je priliku talentovanom Džananu Musi, a reprezentativac BiH mu se odužio na sjajan način.

Upravo on je preuzeo glavnu ulogu na terenu i crno-bijelima je za samo osam i po minuta u prvom poluvremenu ubacio čak 14 poena (trojke 3/3)!

Partizan na drugoj strani nije imao adekvatan odgovor, niti nekog raspoloženog igrača u svojim redovima. Domaći su konstantno imali vođstvo, koje je u finišu drugog kvartala postalo i dvocifreno - 47:36!

Tu razliku ekipa Cedevite je uspešno održavala i u najvećem dijelu trećeg kvartala, kada se igralo koš za koš, sve do nove povrede u redovima domaćeg tima.

Naime, poslije pogotka Marka Arapovića za 65:54, mladi košarkaš Cedevite je prilikom skoka u odbrani doživio težak pad, dijelovalo je zastrašujuće u tim trenucima, ali se Arapović ipak pridigao i uz pomoć ljudi iz kluba otišao u svlačionicu.

Tek tada je Partizan uspio donekle da smanji razliku, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa šest poena razlike za Zagrepčane.

Trojkom kapitena Veličkovića, Partizan u 35. minutu stiže i na ''minus i'' - 73:70, ali Šurna je odmah uzvratio istom mjerom za 76:70.

Usljedili su promašaji na obe strane, a na ulasku u posljednja dva minuta Marinković promašuje otvoren šut za tri poena, što Babić kažnjava na drugoj strani i Zagrepčani ponovo stižu do osam poena razlike - 78:70.

Uzvratio je potom Birčević, ali kada je Babić pogodio trojku za 81:72, bilo je jasno ko ide u finale.

Posljednje sekunde ove utakmice obilježile su i tehničke greške, koškanja igrača, pa je meč potrajao nešto duže nego što je trebalo. Rezultatski je sve bilo jasno par minuta ranije...

Musa i Bilan sa po 16 poena bili su najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, koliko je imao i Hečer u Partizanu, ali uz šut za tri poena 1/5.

(Sportske.net)

• 13:55 Vijesti

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 14:00 Teletrgovina

Teletrgovina

• 14:15 Serija: Aviondžije (R)

Serija 'Aviondžije' je domaći sitkom u režiji i prema ideji Saše i Ivana Al Hameda.

• 14:45 Serija: Od jutra do sutra (12+) (R)

'''' 'Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.