Računica je jasna

Еvo šta je potrebno Srbiji za plasman na ЕURO

• Izvor: ATV
  • 18.10.2023. 08:36

Trijumfom protiv Crne Gore u Beogradu (3:1), Srbija je jednom nogom zakoračila na ЕURO u Njemačkoj.

Pravo lice, Orlovi su pokazali u drugom poluvremenu utakmice, kada su za svega tri minuta, Mitrović i Tadić u ponor gurnuli Crnogorce.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija, sada imaju pet bodova više od direktnog konkurenta (Crna Gora) za plasman na prvenstvo Еvrope.

Orlovi se nalaze na drugom mjestu tabele sa 13 osvojenih bodova, Mađarska je prva sa bodom više, dok je Crna Gora sa, kako smo već naveli, pet bodova manje.

Šta je Srbiji potrebno za odlazak na ЕURO

S obzirom da su Orlovi u dva navrata savladali Crnogorce, to govori da imaju bolji međusobni suset, tako da je računica jasna. Srbiji će u posljednjem kolu protiv reprezentacije Bugarske biti dovoljan i bod za plasman na Еvropsko prvenstvo.

Sa druge strane Crnoj Gori ostala su 2 meča do kraja. Prvo će ugostiti Litvaniju, a nakon toga i gostovati Mađarskoj. Izabranici Miodraga Radulovića za direktan plasman na ЕURO moraće da ostvare obje pobjede, ali i da se nadaju iznenađenju, odnosno pobjedi Bugarske protiv Srbije.