Kvalifikacija za SP

Nakon svađe pljunuo Mesija

• Izvor: Kurir
  • 13.10.2023. 11:23

Fudbalska reprezentacija Argentine nastavila je sa sjajnim partijama u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026 i upisana je još jedna pobjeda.

U noći koja je iza nas, Argentina je u Buenos Ajresu slavila protiv Paragvaja minimalnim rezultatom 1:0.

Aktuelnim šampionima svijeta je za trijumf bio dovoljan pogodak Nikolasa Otamendija u trećem minutu meča.

Lionel Mesi je u igru ušao u drugom poluvremenu, ali nije imao sreće da se upiše u strijelce pošto je dva puta pogodio stativu.

Ipak, u jednom momentu viđena je jedna odvratna scena, a u glavnoj ulozi našao se Antonio Sanabrija, koji se najprije verbalno "pokačio" sa Mesijem a potom ga i sa leđa pljunuo.

Argentina je prva na tabeli sa maksimalnih devet bodova, odnosno ima dva više od Brazila koji je prošle noći na svom terenu odigrao neriješeno 1:1 sa Venecuelom.