Prijateljski meč

Poraz fudbalera Srbije od Belgije

• Izvor: Tanjug
  • 15.11.2023. 22:56

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras od Belgije u prijateljskoj utakmici u Levenu 1:0 (1:0).

Meč je trebalo da se igra u Briselu, ali je zbog lošeg vremena "preseljen" u Leven i odigran je bez publike.

Jedini gol postigao je Janik Karasko u drugom minutu poslije velike greške Strahinje Pavlovića i loše intervencije Predraga Rajkovića.

Golman Srbije "iskupio" se kasnije sa nekoliko odličnih intervencija.

Najbolje prilike za izjednačenje propustio je Filip Đuričić, koji je u 31. minutu pogodio stativu, a u 89. minutu prečku.

Srbija u nedjelju dočekuje Bugarsku u Leskovcu u odlučujućem meču za plasman na Еvropsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Njemačkoj.