Portugal ponizio Zmajeve za prvih 45 minuta: Snovi o ЕURU srušeni

• Izvor: ATV
  • 16.10.2023. 21:34
  • 17.10.2023. 08:05

Fudbaleri Bosne i Hercegovine izgubili su sve šanse za plasman na ЕURO nakon što su u Zenici deklasirani od Portugala sa visokih 0:5.

Gostima je za ovu pobjedu bilo dovoljno svega jedno poluvrijeme.

Mrežu BiH načeo je Kristijano Ronaldo već u petom minutu sa bijele tačke.

Jedan od najboljih fudbalera u istoriji postigao je i drugi gol. Igrao se 21. minut kada je Žoao Feliks sjajno poslao loptu u kazneni prostor, a Ronaldo je majstorski lobovao golmana domaćih i duplirao prednost.

Svega četiri minuta kasnije bilo je 0:3. Sa ivice šesnaesterca sjajno je loptu u mrežu pospremio Bruno Fernandeš.

Bruno Fernandeš je veliku ulogu odigrao i kod četvrtog gola Portugalaca. Proslijedio je loptu Žoau Kanselu koji bez puno razmišljanja odlučuje da isproba sreću i po četvrti put savladava golmana Zmajeva Ibrahima Šehića.

Taman kad se pomislilo da će Zmajevi da se spase još veće blamaže u prvom poluvremenu uslijedio je novi šok. U 41. minutu već je bilo 0:5. Žoao Feliks sada kruniše svoju sjajnu partiju. Izborio se za prostor u kaznenom prostoru i primio dobar pas Otavia te šutem u donji desni ugao matirao golmana BiH.

Kristijano Ronaldo napadnut u Zenici

Provjeravao se ovaj gol, ali Zmajevima ni VAR nije mogao da pomogne.

Koliko je katastrofalna igra domaćih bila, i koliko je Portugal bio nadmoćan, najbolje govori podatak da BiH nije imala nijedan udarac u okvir gola u prvih 45. minuta. Sa druge strane, Portugal je imao pet, i svi su završili iza leđa Šehića.

Statistiku nisu popravili ni u drugom poluvremenu. Imali su svega dva šuta, ali nijedan u okvir.

Ako im je za utjehu, u drugom dijelu nisu primili gol.

Ipak, u tome nema utjehe s obzirom da su im ovim porazom sve šanse za put na ЕURO nestale.