Za klubove

Siti lako do finala Svjetskog prvenstva

• 19.12.2023. 22:29

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva za klubove.

Šampion Еvrope je u polufinalu u Džedi savladao japansku Uravu rezultatom 3:0 i u petak u 21 čas će za titulu igrati protiv Fluminensea. Osvajač Kopa Libertadores je dan ranije bio bolji od Al Ahlija iz Еgipta sa 2:0.

Azijski predstavnik je do finiša prvog poluvremena uspijevao da sačuva mrežu protiv moćnog engleskog kluba, ali je u sudijskoj nadoknadi sam sebi loptu gurnuo u mrežu i to je bio kraj.

Siti je poveo autogolom Norvežanina Marijusa Hojnratena, a u nastavku meča viđena su još dva pogotka za lagan plasman ''Građana'' u finale.

Mateo Kovačić se u 52. minutu upisao u strijelce na asistenciju Kajla Vokera, a ubrzo je Bernardo Silva riješio sve dileme.

Еngleski klubovi su tri puta bili šampioni svijeta, a brazilski jednom više. Rekorderi su Španci sa osam trofeja.