Serija A

Vlahović i Kostić zamijenjeni, Juventusu samo bod u Đenovi

• Izvor: B92
  • 15.12.2023. 22:48

Fudbaleri Đenove i Juventusa odigrali su neriješeno 1:1 (0:1) u prvom meču 16. kola Serije A.

Upozoravao je Masimilijano Alegri uoči ovog meča da neće biti lako doći do pobjede na stadionu "Luiđi Feraris", i to se ispostavilo kao tačno.

Juventus je izgubio korak u trci sa Interom za čelnu poziciju, a i jednoj i drugoj ekipi ovo je bio četvrti remi u sezoni.

U ekipi Juventusa na terenu su do 68. minuta bili srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić.

Prvu priliku za Juventus propustio je Federiko Kjeza u 22. minutu, ali ubrzo se iskupio.

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za Juventus koji je Kjeza pretvorio u gol za 0:1.

Đenova je do kraja prvog dela imala priliku preko Johana Vaskeza u 35. minutu, da bi do izjednačujućeg gola stigla početkom drugog poluvremena.

Poslije odlične akcije u 48. minutu mrežu torinske ekipe zatresao je Albert Gudmundson.

Pokušao je Juventus u finišu, Bremer je u 89. minutu imao dobru priliku, ali je i golman Martinez bio na mjestu.

U narednom kolu Đenova 22. decembra gostuje Sasuolu dok je Juventus dan kasnije gost Frosinonea.

Tagovi:
  • 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Еnergo klub

Relevantne aktuelnosti iz oblasti proizvodnje električne energije.

• 18:55 Marketing