Osmina finala

Nastavljena Liga šampiona: Pobjede Sitija i Reala!

• 13.02.2024. 23:00

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida upisali su pobjede u prvom mečevima osmine finala Lige šampiona i to na gostujućem terenu.

Aktuelni prvak Starog kontinenta slavio je rezultatom 3:1 (2:1) protiv Kopenhagena na Parken stadionu, dok je kraljevski klub remek-djelom Braima Dijaza savladao Lajpcig – 1:0.

Mrežu domaćina zatresao je Kevin De Brujne u 10. minutu, kada je rutinski pogodio suprotan ugao unutrašnjim dijelom stopala desne noge.

Apsolutnu kontrolu imali su „građani“, da bi u 34. minutu Еderson napravio neshvatljivu grešku. Golman Sitija dodao je loptu u noge fudbalerima Kopenhagena, a Matson je donio izjednačenje.

Iako se očekivalo da će se na odmor otići s 1:1, Bernardo Silva je iskoristio trenutak nepažnje odbrane danskog tima i samo je ćušnuo loptu u mrežu na dodavanje Kevina De Brujnea.

U finišu susreta Mančester siti je uvećao prednost. Pogodio je Foden za konačnih 3:1.

Kada je u pitanju okršaj Lajciga i Real Madrida, Nijemci su stigli do prednosti već u drugom minutu, kada je Benjamin Šeško matirao Lunjina.

Ipak, ispostavilo se da je Henrihs koji je bio u ofsajdu ostvario kontakt s golmanom Real Madrida i poslije intervencije VAR gol je poništen.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, ali je prvi „pao“ poslije samo tri minuta nastavka.

Fantastičan solo-prodor u režiji Braima Dijasa, donio je prednost Realu.

Nanizao je omaleni ofanzivac trojicu protivničkih igrača i jačom, lijevom nogom, pogodio dalji ugao gola Petera Gulačija.

Ispostaviće se da će to biti i jedini pogodak na meču.

Tagovi:
  • 16:30 Vijesti u 16:30

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Naša Srpska