Savladao Argentinca

Endi Mari u četvrtfinalu turnira u Hihonu

• Izvor: Agencije
  • 13.10.2022. 17:37

Endi Mari, nekada prvi teniser svijeta, plasirao se u četvrtfinale turnira u Hihonu.

Britanac je poslije dva sata i 48 minuta igre pobijedio 61. igrača svijeta, Argentinca Pedra Kahina, 2:6, 7:5, 7:6 (3).

Mnogo je vremena i energije trebalo Endiju, sada 48. na svjetskoj listi, da stigne do četvrtog četvrtfinala u ovoj sezoni, prvom od sredine jula.

Prvi set je lagano izgubio, Kahin je uz brejkove u prvom i petom gemu došao do 6:2.

Mari se probudio u finišu drugog seta, u posljednjem gemu je napravio brejk za 7:5.

Četiri brejka su viđena u setu odluke, pa je taj-brejk koji je Mari dobio sa 7:3 morao da odluči pobjednika.

Endi se u bori za plasman u polufinače sastaje sa pobjednikom meča Sebastijan Korda - Roberto Bautista Agut.

Među osam najboljih je i Argentinac Fransisko Serundolo.

On je bio bolji od Francuza Manuela Ginjara, pa će u četvrtfinalu igrati sa Austrijancem Dominikom Timom.