AO

Maestralni Novak u polufinalu!

• Izvor: ATV
  • 23.01.2024. 08:12

Novak Đoković plasirao se u polufinale AO nakon što je u četiri seta bio bolji od Tejlora Frica.

ČЕTVRTI SЕT

6:3 Gem, set i meč

Završava Novak posao!!!

5:3 Brejk sa nulom

Nije Novak dozvolio ni poen Fricu na njegov servis.

4:3 Ne predaje se Fric

Amerikanac odmah vraća brejk. Imao je tri vezane brejk lopte, a iskoristio je drugu uz mnogo sreće, nakon što je loptica koja je udarila u mrežu pala u Novakovo polje.

4:2 – Brejk!

Brejk i u četvrtom setu pravi Đoković!

3:2 – Novak efikasno i lako

Još jedan silovit i siguran gem za Đokovića. Definitivno Fric ima daleko veći problem da zaprijeti na Novakov servis nego što je to slučaj kada je riječ o prijetnji srpskog asa na njegov servis.

2:2 – Izjednačenje

Amerikanac je imao gotov gem u rukama, ali uporni Novak stigao je do 40:40. Borbenost se vidjela na obje strane, ali dva odlična voleja odigrao je Fric koji je stigao do gem lopte koju je iskoristio.

2:1 Gem za Đokovića

Novi siguran gem za Novaka.

1:1 Fric sačuvao gem

Uspio je Amerikanac da dođe do gema iako je Novak opet imao brejk priliku!

1:0 – Novak nastavio u istom ritmu

Novak je samo prenio igru iz trećeg seta. Siguran je bio na servisu i došao do prvog gema.

TRЕĆI SЕT

6:2 – Dva brejka i set!

Sjajno prvi reket svijeta otvara servis gem protivnika. Perfektno skraćuje lopticu i stiže do 30:0. A onda sve to dodatno Novak boji snažnim riternom kojim stiže do tri vezane brejk odnosno set lopte. Prvu koristi Đoković!

5:2 – Novak na gem do trećeg seta

Kada god bi Novak propustio prvi servis bila bi to šansa da ga američki teniser napadne i osvoji poen. Međutim i dalje nema prijetnje na Novakov servis.

4:2 Fric siguran

Nije bilo većih problema za Tejlora u ovom gemu.

4:1 Gem sa nulom za Novaka

Novi siguran gem za najboljeg tenisera svih vremena.

3:1 Fric dolazi do gem

Uspio je Amerikanac doći do svog prvog gema.

3:0 Novi gem sa nulom

Sada sve funkcioniše daleko bolje za srpskog asa koji odlično servira i sa nulom potvrđuje brejk.

2:0 Konačno brejk

Novak koristi 16. brejk loptu i dolazi do prvog brejka u meču!

1:0 Siguran početak za Novaka

Srpski as dobro otvara treći set. Igra odlično, napada protivnika i sa samo jednim izgubljenim poenom stiže do gema.

DRUGI SЕT

4:6 Gem sa nulom za Frica. Sjajan servis i Amerikanac dolazi do drugog seta!

4:5 Gem za Novaka

Servirao je Đoković za ostanak u setu i uspio je u tome. Fric će u narednom gemu servirati za set.

3:5 Novi maratonski gem za Frica

Spasao je Amerikanac četiri brejk lopte i došao je na gem od drugog seta.

3:4 – Dobar gem za Novaka

Izašao je Đoković na mrežu i nadmudruje protivnika, ali u narednom poenu Fric napada forhendom. Bez velikih problema srpski as dobija gem.

2:4 Napao je Novak Fricov servis natjerao je američkog tenisera na grešku, a onda Tejlor greši i poslije strašno iscrpne borbe. Došao je srpski as do dvije prilike za brejk. Prvu spasava Amerikanac asom, a onda i drugu strašnim forhend vinerom.

Uslijedilo je novi as, a onda i snažan servis za novi gem. Čak 11 brejk prilika je spasao Amerikanac u meču.

2:3 Lagan gem za Novaka

Još jedan lak gem bez izgubljenog poena osvaja srpski teniser.

1:3 Dobro je počeo servis gem za Novaka, ali Amerikanac vezuje nekoliko sjajnih servisa i lako osvaja još jedan gem.

1:2 Gem sa nulom za Novaka

Đoković dolazi do prvog gem u drugom setu.

0:2 Fric potvrdio brejk

Nije Novak odmah uspio da se vrati u set. Imao je Srbin brejk priliku ako je Amerikanac sjajnim servisima sačuvao svoj gem.

0:1 Brejk Frica!

Prvi gem u drugom setu i odmah je viđen prvi brejk na meču. Amerikanac ima prednost!

PRVI SЕT

7:6 Novak dolazi do prvog seta!

6:6 – Novak spasio dve set lopte, idemo u tajbrejk

Izvukao se Novak Đoković. Imao je Tejlor Fric prvu brejk šansu, dvije vezane brejk lopte, ujedno i set lopte. Ali je Đoković maestralnim servisima i sigurnim forhendima odgovorio na pritisak Amerikanca. Idemo u tajbrejk.

5:6 – Fric s nulom

Nije prepustio nijedan poen Tejlor Fric na svoj servis gem. Ima zagarantovan tajbrejk Amerikanac.

5:5 – Dobro je, gem za Novaka

Gem za Novaka Đokovića. Ponovo nije bilo baš lako. Pretio je opet Amerikanac, stigao je do 30:30, vršio je pritisak, ali je Đoković bio na visini zadatka.

4:5 – Novak opet prijetio, Amerikanac se izvukao

Neverovatno kako se ne da Novaku da dođe do brejka. Ponovo se izborio za dvije vezane brejk lopte 15:40. I nije uspio da otme servis koncentrisanom Amerikancu Fricu.

4:4 – Novak siguran

Sve jači otpor pruža Fric, uspio je da se izbori za 30:30, ali je Novak zatim pokazao sigurnost i stabilnost i osvojio je servis gem.

3:4 – Lak gem za Frica

Rastu vineri i as udarci, „pucaju“ linije. Bez većih problema Tejlor Fric je stigao do novog servis gema.

3:3 – Bravo, pa dupli as!

Novak Đoković poveo je ekspresno 30:0, da bi Fric osvojio naredni poen, na šta mu je Đoković uzviknuo bravo. Ipak, već u naredna dva poena uslijedila su dva asa Srbina. Ukupno tri as servisa u dosadašnjem dijelu meča.

2:3 – Amerikanac siguran

Relativno lak, do sada najlakši servis gem za Tejlora Frica. Prepustio je samo poen Đokoviću. Dva as servisa u ovom gemu su mu značajno olakašal posao.

2:2 – Gem za Novaka

Počelo je iznenađujuće loše, poveo je Fric 0:30, ali je Đoković nanizao naredna četiri poena i stigao je do izjednačenja.

1:2 – Šteta, opet ništa od brejka!

Kao sa zidom da igra Amerikanac, Đoković sve vraća, uprkos sjajnim i snažnim servisima. Poveo je Novak 0:40, izborio se za tri nove vezane brejk lopte, da bi Amerikanac stigao do izjednačenja jer se raspucao i pogodio je as udarac. Na kraju se ponovo izvukao i izbjegao brejk.

1:1 – Novak s nulom

I dok se Fric mučio na sopstveni servis, Đoković je bez izgubljenog poena stigao do gema i to za dva minuta.

0:1 – Novak propustio tri brejk lopte

Sjajan, strašan, uvodni gem odigrali su Fric i Đoković. Srbin se izborio čak za tri brejk lopte, pored devet izjednačenja, u gemu koji je trajao 17 minuta, ali je na kraju Amerikanac uspio da ga osvoji uz dosta muke. Fric je izbjegao brejk, prije svega zbog snažnih servisa, dok se kod dužih razmjena pitao Đoković.