Masters u Rimu

Novak se mučio, pa ''zgazio'' Mutea

• 10.05.2024. 20:48

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Rimu, pošto je poslije velike borbe savladao Francuza Korentana Mutea sa 2:0 (6:3, 6:1)

Đoković se u prvom setu poprilično namučio jer je Mute odmah napravio brejk. Francuz je stekao tri brejk lopte, Novak je uspio da spasi jednu, ali je na kraju ipak izgubio uvodni gem. Već u drugom je naš teniser odgovorio na pravi način i poravnao rezultat, da bi Mute osvajanjem dva uzastopna gema stigao do velikih 3:1.

Ipak, kao i mnogo puta do sada, Đoković je smogao snage i počeo da igra na njemu svojstven način što je rezultiralo osvajanjem pet uzastopnih gemova. U osmom gemu Mute je slomio reket, da bi nakon toga imao šta da kaže sudiji.

Već na startu drugog seta Novak pravi brejk i već tada je bilo jasno da će francuski teniser doživjeti poraz. Tokom uvodnog gema u drugom setu viđena je nesvakidašnja situacija jer je Muteu usred poena zazvonio telefon, te je prekinuo poen i nakratko porazgovarao što je izazvalo smijeh u publici. Đoković je potom osvojio i drugi gem, da bi Mute nakon toga uspeo da smanji na 2:1 odličnim servisima.

Đokovićevom rivalu zvonio telefon usred meča, on otrčao da se javi!

Ipak, Novak je sa dva uzastopna gema stavio tačku na meč i zakazao duel sa Čileancem Alehandrom Tabiljom, koji je sa 2:0 u setovima eliminisao Nemca Janika Hanfmana.