Slavlje u Banjaluci

Borac šampion Premijer lige BiH!

• 23.05.2021. 18:40

Fudbaleri Borca su šampioni Premijer lige BiH!

Nakon 10 godina šampionski pehar se vratio u Banjaluku, a Borac je titulu ovjerio protiv ekipe Tuzla City rezultatom 2:0.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci proslavlja se dugo očekivana titula, a gromoglasnim aplauzom i bakljadom navijači pozdravljaju igrače Borca.

U posljednjem meču Borac gostuje u Tuzli protiv Slobode.

Drugoplasirano Sarajevo ubjedljivo je savladalo Radnik iz Bijeljine, ali pobjeda Borca u pretposljednjem kolu odlučila je šampiona ove sezone.

TOK MEČA:

Nakon sjajne kontre Borca sa ivice šesnaesterca za 2:0 siguran je Moaritis u 59. minutu meča.

Nastavljen je meč u Banjaluci, Borac održava rezultat,a početkom drugog poluvremena uslijedila je veličanstvena bakljada Lešinara.

Prvo poluvrijeme

Fudbaleri Borca dolaze do prvog pogotka u 37. minutu nakon kornera, a strijelac je najbolji igrač banjalučkog kluba i kapiten Stojan Vranješ!

Podijeljena su za sada tri žuta kartona, a u 34. minutu meča Borac je napravio prvu izmjenu. Na teren je umjesto Mollsa ušao Ziljkić.

Fudbaleri Borca pobjedom protiv ekipe Tuzla City u pretposljednjem kolu Premijer lige BiH potvrdiće titulu šampiona, nakon 10 godina.

Izlazak na teren pozdravljen je gromoglasnim aplauzom sa tribina. Odbrojavamo 90 minuta do potvrde titule!

Trener Banjalučana Marko Maksimović odlučio se da na teren od prvog minuta izađu Bojan Pavlović, Dino Ćorić, Đorđe Ćosić, Nčamanda Nčamanda Mols Donald, Aleksandar Vojnović, Marko Brtan, Aleksandar Subić, Stojan Vranješ, Dejan Meleg, Elvis Mehanović i Goran Zakarić.

Maksimović na klupi još ima Nikolu Lakića, Marka Kujundžića, Almedina Ziljkića, Sinišu Dujakovića, Dejana Bosančića, Davida Čavića, Đorđa Milojevića, Moraitisa Panagiotisa, te Bobana Georgieva.

Sa druge strane, trener gostujućeg tima od starta će na teren izvesti  Nevresa Fejzića, Hrvoju Barišića, Husu Karjaševića, Adnana Džafića, Petra Mišića, Damira Mehidića, Ajdina Nukića, Agustina Dofoa, Luku Lučića, Kobia Derisa Morika i Bobana Đerića.

Na klupi Tuzle su Bakir Brajlović, Elvir Duraković, RMirsad Ramić, Haris Džaferović, Badara Bađi, Vojo Ubiparip, Edin Rustemović, Dejan maksimović i Belmin Mešinović