Start US opena

Đoković lako savladao Španca

• 26.08.2019. 22:28

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je savladao Roberta Karbaljesa Baenu sa 3-0 u prvom meču na ovogodišnjem US Openu.

Španski teniser je pružio solidan otpor srpskom igraču, ali je Đoković rutinski stigao do pobede sa 6:4, 6:1, 6:4 u setovima.

U narednom kolu branilac trofeja će se sastati sa boljim iz duela između Sema Kverija i Huana Londera.

Đoković je već u drugom gemu prvog seta imao tri brejk šanse, ali je njegov protivnik uspio da se izvuče iz neugodne situacije.

U osmom gemu je srpski igrač imao nove dvije prilike da oduzme servis Karbaljesu Baeni, ali u tome nije uspio.

Konačno, u desetom gemu Novak je iskoristio prvu brejk i set loptu.

Đoković je furiozno startovao drugi set, poveo je sa 3:0, u šestom gemu je napravio još jedan brejk, a u sedmom realizovao drugu priliku da okonča set.

Treći set je počeo u mirnom ritmu sa obe strane, sve dok Đoković nije napao servis protivnika u petom gemu.

Tim brejkom srpski teniser je sebi obezbedio razliku u odnosu na protivnika, a do kraja je uspeo da je sačuva i da u desetom gemu okonča meč.

• 12:40 Teletrgovina