Nezadovoljni roditelji čija djeca pohađaju privatne vrtiće u Bijeljini okupili su se danas u centru grada izražavajući nezadovoljstvo zbog kašnjenja isplata i iznosa subvencija za boravak djece u tim vrtićima.
Jedan od roditelja Gordan Papović rekao je da je zajednički problem kašnjenje obećanih subvencija, već sedmi mjesec.
"Udružili smo se u neformalnu grupu jer je nezadovoljstvo kulminiralo ovih dana, posebno nakon što smo imali sastanak sa gradonačelnikom Bijeljine, odnosno sa predstavnicima Gradske uprave, gdje nam je ponuđeno nešto na šta ne možemo da pristanemo", naveo je Papović.
On je napomenuo da je Gradska uprava na posljednjem sastanku nudila da isplaćuje 120 KM, a kao razlog neisplaćivanja subvencija u posljednjih sedam mjeseci naveden je "nedostatak novca u budžetu".
"Budući da se od ustanove do ustanove cijena boravka djeteta razlikuje i iznosi od 320 do 390 KM, ne bi bilo fer da neko ko plaća 390 KM ima istu pomoć kao i neko ko plaća mjesečno 320 KM", rekao je Papović.
On je ukazao da je veći problem što Gradska uprava obećava samo osam uplata do kraja godine, te bi ostala dužna uplate za četiri mjeseca.
"Rekli su nam da bi ovaj dug isplatili do kraja februara 2026. godine", dodao je Papović.
Prema njegovim riječima, tačke o ovom pitanju povlačene su sa dnevnog reda sjednica Skupštine grada, formirane su radne grupe i drugo, a ništa od prethodno obećanog nije ispunjeno.
"Uslovi koji su nam ponuđeni su neprihvatljivi. Moje dijete pohađa ustanovu `Dragan i Zoran` i mjesečno za njega izdvajamo 390 KM. Dugovanja na mjesečnom nivou su za njega 156 KM, a pretvoreno u sedmomjesečni dug je 1.092 KM", istakao je Papović.
On je napomenuo da je riječ samo o jednom djetetu.
"U narednom periodu sačekaćemo glas većine svih roditelja 1.410 djece i šta oni kažu tako ćemo postupiti. Nadam se da ćemo ponovo tražiti isplatu prema odluci koja postoji, a to je da se plaća 40 odsto od cijene mjesečnog boravka djeteta", rekao je Papović.
Papović je podsjetio da je cijena boravka u predškolskim ustanovama od prošlog septembra porasla za 60 do 120 KM, u zavisnosti od ustanove.