Grupa A

Evrobasket: Španija bez milosti protiv Bugarske

• Izvor: ATV
  • 01.09.2022. 15:20

Utakmicom prvog kola Grupe A, reprezentacija Španije je danas u Tbilisiju dominantno savladala selekciju Bugarske rezultatom 114:87.

Španci su tako u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom meču, a selekcija Bugarske je samo tokom prve četvrtine donekle pokušavala da joj parira.

Već do poluvremena Španija je postigla 57 poena, uz 22 poena prednosti, a u sličnom napadačkom ritmu ''furija'' je nastavila i u drugom poluvremenu.

Postavljalo se samo pitanje kojom razlikom će Španija dobiti ovaj meč, na kraju se selekcija Serđa Skariola zaustavila na ''plus 27''.

Španiju je do trijumfa predvodio Braun sa 17 poena i pet asistencija.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Naša Srpska