FIBA Liga šampiona

Igokea poražena u gostima protiv Mursije

• Izvor: ATV
  • 01.11.2023. 20:11

Košarkaši Igokee poraženi su od Mursije rezultatom 72:47 u drugom kolu grupe H FIBA Lige šampiona.

Prvu osjetniju prednost domaći su stekli već u drugoj četvrtini. Tada su najviše imali 18 poena viška, da bi na poluvremenu bilo +16 za tim Sita Alonsa.

Igosi su u trećoj dionici uspjeli da u jednom trenutku priđu na deset poena minusa, ali je to bilo sve.

Mursiju su do prve pobjede u Ligi šampiona ove sezone predvodili Troj Kopein i Musa Dianj sa po 11 poena. Na drugoj strani Nikola Tanasković je imao 15.

Veliki hendikep za Igose bilo je neigranje povrijeđenih Stefana Mudija i Marka Jošila.

U narednom kolu tim Vladimira Jovanovića igra protiv Tortone u gostima 15. novembra. Mursija za dvije neđelje dočekuje Tofaš.

Sljedeći meč u ABA ligi Igosi igraju šestog novembra u Laktašima protiv FMP-a.