Laktaši

Igokea samljela Mornar za vrh ABA lige

• Izvor: ATV
  • 02.12.2023. 19:18

Košarkaški klub Igokea zasjela je na čelo tabele ABA lige novom sjajnom pobjedom protiv Mornara.

Еkipa iz Laktaša u 10. kolu je slavila sa 84:64 i tako se bar na jedan dan popela na prvo mjesto regionalnog takmičenja.

Oni su tako prestigli Crvenu zvezdu, bar na kratko, jer se crveno-bijeli sutra sastaju sa Cibonom.

Igokea je bila sjajna od početka meča i odmah nametnula svoj ritam igre.

Prvu četvrtinu su završili sa devet poena viška, a već do poluvremena, može se reći, pitanje pobjednika bilo je riješeno jer je domaći tim imao +17.

U nastavku su lako iskontrolisali rezultat, i meč rutinski priveli kraju, te čak i razliku povećali na konačnih +20.

Najefikasniji u pobjedničkom timu timu su Nikola Tanasković sa 19 poena, Dragan Milosavljević je dodao 10, a Stefan Mudi takođe 10. U narednom kolu Aleksandrovčani gostuju ekipi Krke protiv koje imaju priliku da nastave impresivan niz ove sezone na Jadranu.