Denver

Jokić nije mogao sam protiv Baksa i raspoloženog Janisa

• Izvor: RTS
  • 13.02.2024. 08:01

Košarkaši Denvera izgubili su u gostima od Milvoki baksa rezultatom 112:95 u NBA ligi. Srpski centar Nikola Jokić nije bio daleko od tripl-dabl učinka, ali je ostatak tima potpuno podbacio.

Denver je pretrpio drugi uzastopni poraz u NBA ligi, a mogao je mirne savjesti da ga upiše u tabelu i prije kraja druge četvrtine duela sa Milvokijem, pošto je već tada bio u zaostatku od 20 poena.

Domaći su otvorili meč sa 9:0 i 13:2, Nagetsi su uspjeli da se vrate i krajem prvog kvartala steknu skromnih tri poena prednosti, ali se ispostavilo da veću neće ni imati.

Vlado (54) osuđen jer je na Fejsbuku policajce nazvao idiotima

Baksi su bili dominantni, umakli su i na plus 28 krajem trećeg perioda (91:63) i nije im bilo teško da utakmicu rutinski privedu kraju i zabilježe drugi trijumf u nizu nakon što su izgubili pet od prvih šest utakmica pod vođstvom novog trenera Doka Riversa, uključujući poraz od Denvera (113-107) na njegovom debiju na klupi Baksa.

Srpski košarkaš Nikola Jokić nije bio daleko od tripl-dabl učinka - postigao je 29 poena, uhvatio 12 lopti i podijelio osam asistencija, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača.

Šut nije služio Somborca (13/25 iz igre, 2/5 za tri poena), mada je bio prinuđen da ga testira češće nego inače pošto je ostatak tima bio potpuno indisponiran. Dvocifren učinak imali su samo Aron Gordon sa 14 i Majkl Porter Džunior sa 11 poena, uz užasne procente šuta - 3/11 iz igre, 2/8 za tri.

Usvojili divlju svinju

Džamal Mari se zaustavio na svega tri postignuta poena, mada se povrijedio i trener Majk Meloun nije htio da rizikuje i vraća ga u igru, pa je na parketu ukupno proveo nepunih 18 minuta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Janis Adetokumbo sa 36 poena, 18 skokova i pet asistencija. Ubacio je 14 od 19 šuteva za dva, dok za tri poena nije ni pokušao. Demijen Lilard je doprinio trijumfu sa 18, a Bobi Portis sa 13 poena.