Еvroliga

Zvezda dočekuje Real Madrid

• Izvor: Agencije
  • 19.12.2023. 15:14

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju od 19.00 u "Beogradskoj areni" ekipu Reala iz Madrida u utakmici 16. kola Еvrolige.

Trener Janis Sferopulos je na konferenciji pred meč rekao da će ekipa morati da se bori za svaki posjed ukoliko želi pozitivan rezultat.

"Crveno-bijeli" iz prethodnih pet utakmica protiv prošlosezonskog šampiona imaju dvije pobjede i tri poraza. Posljednji trijumf 65:62 zabilježili su baš u "Štark areni" u martu prethodne godine.

Real je u 18. rundi prošle sezone savladao Zvezdu na ubjedljiv način, a "crveno-bijeli" su odigrali jednu od najlošijih posljednjih četvrtina na domaćem parketu te sezone.

U fokusu meča biće duel dva plejmejkera, Miloša Teodosića i Fakunda Kampaca.

Teodosić ove sezone u Еvroligi u prosjeku upisuje 11 poena uz tri skoka i pet asistencija za 22 minuta koliko bilježi na parketu.

U ekipi Reala, Argentinac Fakundo Kampaco u prosjeku bilježi 13 poena, tri skoka i skoro osam asistencija, ali na terenu provodi 27 minuta.

• 10:00 Teletrgovina