Еvroliga

Zvezda razbila Fenerbahče

• Izvor: Tanjug
  • 14.11.2023. 23:04

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Fenerbahčea rezultatom 87:56 u utakmici osmog kola Еvrolige.

Najbolji na terenu u sastavu Crvene zvezde bio je Miloš Teodosić sa 18 poena i tri asistencije, dok je Džoel Bolomboj doda 14 poena.

U turskom timu istakao se Najdžel Hejs sa 12 poena i tri skoka.

Meč je bolje otvorio domaći tim.

Upitna utakmica Srbije i Belgije, otkazan trening Orlova

Kroz tranziciju "crveno-beli" su uspjeli da dođu i do dvocifrene prednosti.

U reketu su pogađali Mitrović i Bolomboj, dok je sa linije za tri poena tri puta bio siguran Dos Santos.

Turski tim je u odbrani igrao "mekano" i mučio se u organizaciji napada.

U drugoj četvrtini Zvezda je nastavila gdje je i stala u prvoj deonici. Još ubitačnijem napadu je doprinio Teodosić sa svojim poenima i asistencijama.

Kim Kardašijan proglašena za muškarca godine

Na drugom kraju terena raspoložen je bio samo Motli, dok se spoljna linija Fenerbahčea mučila sa realizacijom.

Došla je Zvezda u drugoj dionici i do maksimalnih plus 20, poslije trojke Nedovića. U trećoj dionici domaći tim je samo održavao prednost.

Fenerbahče je imao loše procente za dva i tri poena, dok je sa druge strane Zvezda kažnjavala sve greške u odbrani turske ekipe. Tokom četvrte dionice "crveno-beli" su stigli i do prednosti od 30 poena na četiri minuta pre kraja susreta čime je odlučeno pitanje pobjednika.