Zvezda izgubila od Olimpijakosa u poslednjim sekundama VIDEO

• 23.03.2017. 10:11

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u jednom od najvažnijih mečeva ove sezone u Evroligi od Olimpijakosa 66:64 (58:58) (9:17 8:13, 26:12, 15:16, 6:8).

Zvezda trenutno ima dvije pobjede više od Darušafake, koja je danas poražena od CSKA, i da je pobijedila Olimpijakos otišli bi na tri pobjede više na tri kola pre kraja i teoretski obezbjedila plasman u plej -of.

Ovako sada moraju da čekaju sledeća tri meča da pobjede bar dva, a da Darušafaka izgubi. Zvezda igra sledeći meč u Barseloni u petak od 21 sat, pa joj dolazi Uniks, a onda ide Darušafaki. Biće dosta neizvjesno, ali treba se boriti do kraja.

Zvezda je ovaj meč igrala bez Stefana Jovića koji se oporavlja od virusa i nije bio spreman i osim prvog poluvremena odigrala je drugi dio meča odlično, a čak su izborili i produžetak poslije nerješenog rezultata 58:58.

Velika drama viđena je u finišu meča u produžetku. Ekipe su bile u egalu 64:64 na 20 sekundi prije kraja, kada je Zvezda promašila napad. Gudurić je krenuo na ulaz, ali se spetljao i lopta je otišla u aut.

Poslije gledanja snimka sudije su procijenile da je poslednji igrao Gudurić i dodjelile su loptu Olimpijakosu iako su prije toga loptu dodjelile Zvezdi. Sumnjiva je bila odluka, koja je možda i odlučila pobjednika.

Grčki tim je krenuo u poslednji napad 20 sekundi prije kraja. Lopta je došla do Printezisa koji je na 3,2 sekunde prije kraja flouterom donio pobjedu 66:64 baš kao što je donio titulu Olimpijaosu 2012. protiv CSKA.

Ostaje žal za pobjedom, jer su se igrači Zvezde herojski borili, međutim bilo je i čudnih odluka Radonjića u produžetku. Odlučio je da umjesto Kuzmića ubaci Tompsona koji se do tada na meču i nije snašao. Ne zna se da li je visoki centar Zvezde bio povrijeđen u tom momentu, ali svakao je ostalo pitanje otkud Tompson u odlučujućim momentima. Amerikanac se nije baš snašao.

Poslije katastrofalnog prvog poluvremena u kojem je Zvezda dala samo 17 poena usljedila je paklena treća četvrtina koju je srpski šampion dobio sa 26:12.

Zvezda je preokrenula rezultat sa četiri vezane trojke u finišu četvrtine i stigla do 43:42.

Igralo se egal u poslednja dva minuta, a Zvezda je preko Gudurića došla na 58:55 na minut prije kraja. Ipak, naivno dopuštaju trojku Printezisa i ušlo se u produžetak.

Zvezda je odigrala borbeno  meč, dali su sve od sebe, ali i Olimpijakos je odličan tim, nije džabe treći na tabeli. Međutim, da nisu crveno-bijeli bili tako lošu u prvom poluvremenu vjerovatno bi ovaj duel dobili.

Istrošili su se mnogo da stignu prednost rivala, a na kraju nisu imali ni sreće, jer su sudije promijenile odluku o posjedu lopte.

CRVENA ZVEZDA: Volters 7, Tompson 1, Dangubić 5, Mitrović 1, Lazić 2, Dobrić, Simonović 9, Rakićević, Dženkins 13, Guduruć 14, Kuzmić 8, Bjelica 4

OLIMPIJAKOS: Grin 8, Birč 2, Jang 1, Papapetrou, Spanulis, Voters 2, Agravanis 16, Milutinov, Printezis 15, Papanikolau 17, Mancaris 5

Evroliga: 27. kolo:

Srijeda:

CSKA – Darušafaka 95:85

Crvena zvezda – Olimpijakos 64:66

Galatasaraj – Uniks 75:67

Real Madrid – Barselona 21.00

TABELA: CSKA 20-7, Real Madrid 20-7, Olimpijakos 19-8, Fenerbahče 17-10,Baskonija 16-11, Panatinaikos 16-11, Anadolu Efes 15-12, CRVENA ZVEZDA 15- 13, Darušafaka 13-14, Žalgiris 12-15….