Realu treća uzastopna titula šampiona Evrope!

• 27.05.2018. 08:17

Fudbaleri Real Madrida osvojili su treću uzastopnu titulu šampiona Evrope, ukupno 13. u istoriji, pošto su sinoć u finalu Lige šampiona u Kijevu savladali Liverpul 3:1 (0:0).

Nakon prvog poluvremena bez golova Real je poveo u 51. minutu pomalo bizarnim golom Karima Benzeme poslije greške golmana Liverpula Lorijusa Karijusa.

Samo četiri minuta kasnije izjednačio je Sadio Mane, a potom je na scenu stupio "rezervista" Geret Bejl.

Velšanin je u 61. minutu zamenio Iska, a samo tri minuta kasnije postigao spektakukaran pogodak makazicima. Do kraja pogodio je još jednom, u 83. minutu, opet uz lošu reakciju Karijusa i postao prvi u istoriji koji je dao dva gola u finalu sa klupe.

Real je het-trikom ponovio uspjeh Bajerna iz sedamdesetih, a Zinedin Zidan postao je prvi trener sa tri uzastopne titule.

Ujedno, Real je prvi put u istoriji ujedinio evropske titule u košarci i fudbalu.

Finalnu utakmicu u Kijevu odlično je vodio srpski sudija Milorad Mažić sa pomoćnicima.