ABA 2

Borac poražen nakon dva produžetka!

• 07.02.2022. 17:59

Košarkaši banjalučkog Borca poraženi su od Heliosa nakon dva produžetka rezultatom 99:93. Ovo je ujedno i prvi poraz za ekipu Dragana Nikolića u ABA 2 takmičenju.

Bolje su se snašli igrači Heliosa u drugom produžetku, te nanijeli Borcu prvi poraz u takmičenju. Nakon ukupno 50 minuta igre bilo je 99:93 za Helios,

Produžetak u Boriku! 87:87

Ni nakon dodatnih 5 minuta nismo dobili probjednika pa se igra još jedan produžetak.

IV četvrtina

Borac je uspio da stigne zaostatak od šest poena, te poveo sa tri razlike u samom finišu. I kada se činilo da će doći do potpunog preokreta i pobjede Borca, Helios je uspio da izbori produžetak. Prvo je Kenić promašio jedno slobodno bacanje, da bi Borac pogriješio pri izvođenju lopte, što koristi Šantelj i poravnava rezultat. Kenić je promašio šut za pobjedu te je meč otišau u produžetak.

III četvrtina

Treća dionica ide na stranu Heliosa rezultatom 18:17, pa u posljednjih 10 minuta Borac ulazi sa zaostatkom od 6 poena.

Ervin sa 16 i Mahkovic sa 14 predvode Helios, dok je Šešlija jedini dvocifren u Borcu sa 10 poena.

II četvrtina

Poluvrijeme u Banjaluci. Helios vodi protiv Borca rezultatom 40:35. Dobro je Borac počeo drugu četvrtinu, stigla je ekipa Dragana Nikolića zaostatak, a u nekoliko navrata imala prednost od tri poena. Ipak, nekoliko grešaka koštale su Banjalučane prednosti, pa Helios odlazi na odmor sa pet poena prednosti.

Kenić, Šešlija i Kaninhem su postigli po šest poena, a prati ih Ponjavić sa 5.

Helios predvode Ervin i Šantelj sa po 10.

I četvrtina:

Nakon prvih 10 minuta igre Borac gubi od Heliosa rezultatom 21:15. Helios je napravio razliku u drugom dijelu četvrtine i otišao na najvećih +8.

Kenić je najefikasniji u redovima Banjalučana sa 5 poena, a po 4 su dodali Šešlija i Baldvin.

Helios predvodi Mahkovic sa 8, a prate ga Šantelj sa 7 i Ervoin sa 6 poena.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија