AO

Beretini prokockao 2-0, ali ipak izborio duel Nadalom

• Извор: Агенције
  • 25.01.2022. 15:44

Mateo Beretini je pobijedio Galea Monfisa 3-2 u četvrtfinalu Australijen Opena i to poslije vođstva 2-0. Mateo je prva dva seta dobio 6:4 i 6:4, da bi Monfis uspio da se vrati dobivši treći i četvrti dio meča 6:3 i 6:3. Peti set je Mateo dobio 6:2.

Mateo Beretini će po prvi put u karijeri igrati polufinale Australijen Opena. Njegov najbolji rezultat u Melburnu je upravo bilo četvrtfinale, a 25-godišnji Rimljanin će biti sljedeći koji će probati da zaustavi Rafu Nadala u njegovom pohodu ka 21. gren slem tituli.

Mateo je ekspresno došao do vođstva 1:0 u setovima protiv Monfisa. Za samo 37 minuta je Italijan uspio da dobije prvi set 6:4, dok je drugi dobio istim rezultatom ali za čak 62 minuta. Krivac za to je bio četvrti gem koji je trajao skoro 20 minuta, a u njemu je Mateo spasio tri brejk lopte i u njemu je bilo deset izjednačenja.

Ključni brejk u drugom setu Beretini pravi pri rezultatu 3:3, da bi mu se u trećem desio pad. Najprije je propustio tri brejk prilike u trećem gemu trećeg seta, a iza toga je i sam izgubio servis. Uvukla se nervoza kod Italijana i Monfis je poslije dobijenog trećeg seta opet napravio brejk i u četvrtom. Mateo nije ni prišao Gaelovom servisu i čak je još jednom izgubio svoj servis gem za 6:3.

Ipak posljednji set je bio potpuno druga priča. Beretini je baš kao i Rafa Nadal poslije ispuštene prednosti od dva seta odmah napravio brejk u odlučujućem setu, a zatim je sa još jednim zabetonirao svoje vođstvo i dobio je peti set 6:2.

Beretini je prvi Italijan koji je stigao do polufinala Australijen Opena. Njegov najveći uspjeh na gren slemovima je Vimbldon 2021. godine kada je izgubio u finalu od Novaka Đokovića.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.

• 13:10 Емисија: Енерго клуб (Р)

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 13:40 Телетрговина

• 13:55 Вијести

• 14:00 Емисија: Ћирилица (Р)

Провокативна питања и још провокативнији одговори, бујица опречних ставова и речи, теорије и докази, неоткривено – све носи уреднички потпис Марића који на интересантан начин сучељава различита мишљења и огољава стварност.

• 16:10 По свијету са Робертом (Р)