Premijer liga BiH

Željezničar - Borac 1:1

• 17.07.2021. 21:04

U premijernoj utakmici sezone fudbaleri Borca remizirali su kao gosti sa ekipom Željezničara. Bod je u finišu donio Enver Kulašin.

Drugo poluvrijeme - tok meča

Kraj utakmice na stadionu Grbavica. Podjela bodova, Željezničar - Borac 1:1.

Bender je sačuvao Željezničar u 91. minutu nakon sjajnoj pokušaja Zakarića

Igra se 88. minut

1:1. Strijelac je Kulašin. Novajlija u dresu Borca postigao je gol bivšem klubu. Sa samo 17 godina pogodio je na svom debiju

Još deset minuta do kraja. Borac vrši pritisak, Banjalučani imaju još malo vremena da stignu do boda.

Najveća šansa za Borac u 75. minutu. Centrirao je Zakarić, kasnio je na loptu Meleg

Pokušao je Zakarić iz slobodnog udarca, ali lopta ide iznad gola. Još dvije izmjene izvršio je Maksimović, Kulašin i Mols zamijenili su Vranješa i Milojevića.

Medicinski tim Borca ukazao je pomoć Stojanu Vranješu koji je nakon jednog duela ostao na zemlji, djeluje da je riječ o povredi arkade.

Prošlo je deset minuta nastavka, Borac još uvijek ne može da izvrši pritisak. Ponovo je došlo do koškanja na terenu i morao je da reaguje arbitar Antoni Mandić.

- Trostruka izmjena u Borcu, ušli Moraitis, Zakarić i Ćosić

Prvo poluvrijeme - tok meča

Vodi Željezničar 1:0. Strijelac Petar Bojo u 43. minutu.

Mreže miruju na Grbavici. I dalje se čeka prava šansa. Igra se 37. minut.

Tenzije na terenu. Sukob dva fudbalera, u klinč su ušli Bojo i Begić. Igrač Željezničara je donio žuti karton.

Moglo je biti opasno po gol Borca. Ipak Petar Bojo iz slobodnog udarca sa 20 metara šutira preko gola.

Prijeti i Borac. Igra se 18. minut, probao je Meleg, ali nije dobro zahvatio loptu. Na drugoj strani Borčevi defanzivci vode veliku borbu sa Lukom Juričićem.

Još uvijek mreže miruju. Željezničar je zaprijetio sa distance, ali nije bilo potrebe da reaguje Ćetković.

- Nema uzbuđenja u prvih deset minuta. Nijedan tim nije organizovao ozbiljniju akciju tako da golmani nemaju posla.

Željezničar: Bender, Malić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Drina, Blažević, Bojo, Beća, Mekić.

Borac: Ćetković, Ćorić, Begić, Vojnović, Subić, Čavić, Vranješ, Meleg, Milojević, Živković, Vušurović.

Banjalučani utakmicu počinju sa četiri igrača mlađa od 21 godine. Znamo da je novo pravilo da svaki tim mora imati dva bonusa. Na klupi su odnosu na Kluž ostali Jovanović, Zakarić, Ćosić i Moraitis.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Народ Прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села, о њиховој свакодневици и борби за очување правих вриједности, марљивом раду, вјери, и љубави према њиховој и нашој, отаџбини.