Liga šampiona

Atletiko izbacio Mančester

• 16.03.2022. 07:39

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Mačester junajted na gostovanju rezultatom 0:1, čime su se plasirali su dalju fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Nakon prvog meča i remija, revanš je bio otvoren za pobjedu oba tima. Junajted na domaćem terenu ima blagu prednosti, ali njihova igra u posljednje vrijeme i ne prikazuje tim za dalji tok takmičenja. U prvom poluvremenu zabilježene su dobre prilike na obje strane, ali je ipak Atletiko stigao do prvog i jedinog gola na meču preko Lodija u 41. minutu, što je bilo dovoljno za prolazak dalje.

U drugom poluvremenu igra Junajteda postala je nešto intenzivnija, ali i dalje nedovoljno za pogodak. Frustrirani Ronaldo negodovao je na igru saigrača u mnogim situacijama, ali ni pritisak domaćeg terena nije pomogao Crvenim đavolima.

U drugom kolu večeri Benfika je prošla dalje nakon pobjede protiv Ajaksa 0:1 (0:0)

Za sada u Ligi šampiona gledamo Real Madrid, Mačester siti, Atletiko Madrid i Benfiku.

(Foto: Tanjug-AP/Dave Thompson)