Liga konferencija

"Aufiderzen" - Partizan pregazio Keln, evropsko proljeće kuca na vrata

• 13.10.2022. 20:46

Fudbaleri Partizana na svom su terenu u meču četvrtog kola grupne faze Lige konferencija savladali ekipu Kelna rezulatom 2:0 (1:0).

Ekipa Gordana Petrića sjajno je otvorila meč. Na prvu priliku čekalo se svega pet minuta, kada krilo crno-bijelih Fuseini Diabate probija po desnoj strani i upošljava Meniga koji sa 10 metara šutira direktno u golmana gostiju.

Nastavio je Partizan sa napadima pa tako raspoloženi Diabate koristi nesmotrenost lijevog beka Kelna u 15. minuti, krade loptu i matira nemoćnog Švabea.

Jedinu priliku vrijednu pomena u prvih 45 minuta za Keln imao je Beno Šmic, ali je njegov udarac sa oko 20 metara otišao pored gola Popovića.

Pokušali su Beograđani zaprijetiti još preko Rikarda koji je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade glavom udario loptu ali je ona otišla pored gola gostiju.

Uzbuđenju tu nije bio kraj.

Naime, Menig je sa oko šesnaest metara, u devetoj minuti nadoknade jako šutirao, ali je lopta nakon odbitka udarila u prečku.

U drugom dijelu, prvu priliku bilježi Keln. Napadač “Jarčeva” Tiges hvata poluvolej, ali je Popović siguran.

Odmah nakon Kelna, prijeti i Partizan. Menig u 48. minuti koristi grešku zadnje linije gostiju, šutira jako, ali mrežu spasava Švabe.

Svega četiri minuta kasnije, Parni valjak duplira prednost. Nakon centaršuta Uroševića sjajno skače Rikardo i matira nemoćnog golmana gostiju za velikih 2:0.

Igrao se 72. minut, kada Maina pokušava sa distance da matira domaćeg golmana, ali lopta ide daleko preko gola.

Nova pilika za njemački tim uslijedila je šest minuta kasnije, kada je Huseinbašić okušao sreću i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta takođe ide daleko iznad gola Popovića.

U 80. minuti, najbolja prilika za Keln. Hibers sjajno skače nakon kornera, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

Do kraja susreta nije bilo prilika vrijednih pomena, pa je tako Partizan zabilježio drugi trijumf u grupnoj fazi Lige konferencija.

Nakon ovog meča, Partizan je prvi u grupi D sa osam, Nica je druga ima pet, Keln treći sa četiri, a Slovacko posljednji sa svega jednim osvojenim bodom.

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)