La Liga

Barselona pobjegla Realu na osam bodova prednosti

• Извор: Агенције
  • 06.02.2023. 10:44

Fudbaleri Barselone pobijedili su na svom terenu Sevilju rezultatom 3:0, u okviru 20. kola španske La Lige.

Izabranici Ćavija Ernandesa su tako dodatno pobjegli Real Madridu, od kojeg sada imaju osam bodova više.

Katalonci su iskoristili kiks aktuelnog šampiona, koji je poražen na gostovanju kod Majorke (1:0).

Vođstvo Barsi donio je Đordi Alba u 58. minutu, na asistenciju Franka Kesija.

U strijelce se u 70. minutu, poslije dodavanja Rafinje, upisao i Gavi, čime je pobjeda maltene bila osigurana.

Tačku na ovaj susret stavio je u 79. minutu upravo Rafinja, a asistent je bio Alba, strijelac prvog pogotka.

Koliko je Sevilja bila inferiorna govori podatak da su tek u posljednjim minutima regularnog dijela imali šut u okvir gola rivala.

Inače, Nemanja Gudelj je odigrao čitavu utakmicu za poraženi tim.

Sevilja je trenutno 16. na tabeli sa 21 bodom i naredni meč igra protiv Majorke. Barselona u sljedećem kolu gostuje Viljarealu.

(FOTO: Tanjug/AP)