Liga šampiona

Benfika razbila Briž za četvrtfinale

• 07.03.2023. 22:55

Benfika je prvi učesnik četvrtfinala Lige šampiona nakon demonstracije sile nad Brižom koji su razbili na svom terenu sa 5:1 (7:1).

U Lisabonu je slavlje počelo već u drugom minutu kada je Žoa Mario pogodio za ranu prednost, ali upotrebom VAR-a gol je poništen.

Dobar fudbal je nastavljen u Portugalu a krunisali domaćin do prednosti stiže u 38. minutu kada Rafa Silva na asistenciju Ramosa postiže prvi gol.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena upravo asistent je bio uporan i postiže gol za 2:0.

Ponesen golom i asistencijom Ramos nastavlja da igra impresivno i u 57. minutu povećava prednost Benfike na 3:0, dok se Klub Briž predao još u prvom meču kada su poraženi sa 2:0 i uz malo nadanja su ušli u drugi.

I Žoa Mario stiže do svog obećanog gola koji mu je poništen u drugom minutu. Šutao je sa bijele tačke i u 71. minutu povećao prednost Benfike na 4:0.

Tu tim iz Lisabona nije stao. Svega šest minuta nakon penala Neres postiže konačnih pet golova za Benfiku.

Utješni gol za Briže dolazi u 87. minutu, ali bez mnogo slavlja dočekali su kraj meča.

• 10:00 Васкршња литургија из Храма Христа Спаситеља у Бањалуци