Ispali u Seriju C

Bijesni navijači napravili "apokalipsu" na svom stadionu

• Извор: АТВ
  • 02.06.2023. 16:43

Fudbaleri Breše ispali su iz Serije B nakon što su u revanšu remizirali s Kosencom, koja je u prvoj utakmici slavila rezultatom 1:0.

Klub u kojem su svoja imena gradile legende poput Andree Pirla, Luke Tonija ili Roberta Bađa definitivno nije što je nekad bio i oni će naredne sezone nastupati u Seriji C, trećem rangu italijanskog fudbala.

Nakon što su prvu utakmicu izgubili, oni su u ovoj vodili sve do 95. minute, kada je Andrea Meroni postigao gol za izjednačenje.

Već u 96. minutu počeli su da na stadion ubacuju baklje, a ubrzo su i huligani ušli na teren. Sudija je prekinuo utakmici i sa igračima "pobjegao" sa terena.

Tada je nastao potpuni haos na tribinama stadiona. Nakon posljednje sudijskog zvižduka navijači Breše su podivljali pa su bijes iskalili na stolicama, kao i na automobilima koji su bili parkirani u blizini.