LaLiga

Bilbao gurnuo Kadis ka "provaliji"

• Извор: Б92
  • 21.04.2022. 22:22

Fudbaleri Atletik Bilbaa ostvarili su trijumf na gostovanju Kadisu rezultatom 3:2 (3:0) u okviru 33. kola španske LaLige.

Baskijci su sve brige oko pobjede prebrinuli još u prvom poluvremenu kada su već imali velikih 3:0.

Još u trećem minutu je kapiten Raul Garsija pogodio za vođstvo crveno-bijelih, a prednost je duplirao Iker Muniain u 22. minutu nakon što je promašio jedaneasterac i potom se ispravio.

Sve sumnje oko pitanja pobjednika otklonio je Mikel Vesga u 33. minutu, a u nadoknadi prvog poluvremena Injakiju Vilijamsu je VAR poništio gol zbog ofsajda.

Tek tada se Kadis probudio i uspeo je da dođe do prvog pogotka preko Lukasa Peresa u 56. minutu.

Kada je Bilbao ostao sa igračem manje usled isključenja Vesge u 71. minutu napadi domaćih bili su još intenzivniji, a u 87. minutu je Sobrino pogodio za 3:2.

Ipak, nisu uspjeli da izbjegnu poraz i zato se suočavaju sa borbom za opstanak, pošto su ostali na 17. poziciji, prvoj "iznad crte", sa 31 bodom.

Atletik Bilbao je na 8. mjestu sa 48 osvojenih bodova.