Premijer liga BiH

Mrkaić pogodio za tri boda Borca protiv Tuzla sitija i prvo mjesto na tabeli

• 17.09.2022. 15:24

Golom Momčila Mrkaića fudbaleri banjalučkog Borca savladali su Tuzla siti u gostima sa 1:0 i barem na kratko izbili na prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

Po teškom vremenu u Srebreniku, "crveno-plavi" su se bolje snašli i u dobrom raspoloženju odlaze na reprezentativnu pauzu.

Tok utakmice mogli ste da pratite na našem portalu.

90' Kraj utakmice. Borac je savladao Tuzla siti rezultatom 1:0.

90' Tri minute sudijske nadoknade.

90' Mrkaiću žuti karton zbog prekršaja u napadu.

89' Ćetković zaustavlja pokušaj Mišića.

79' GOL!!! Mrkaić pogađa nakon gužve u šesnaestercu za 0:1!

65' Igrači imaju dosta problema sa kontrolom lopte, teren je sve teži zbog obilnih padavina u Srebreniku.

64' Fejzić zaustavlja pokušaj gostiju sa distance.

59' Banjalučani sada pokušavaju preko desne strane, međutim odbrana Tuzlaka je ponovo dobro reagovala.

50' Velika šansa za domaće. Pantelić šutira glavom, ali lopta pogađa prečku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Srebreniku.

45' Kraj prvog poluvremena. Nakon prvih 45 minuta utakmice u Srebreniku nema golova.

44' Najbolja prilika za Borac. Tatar je bio u odličnoj situaciji, šutirao, ali Fejzić fenomenalno brani njegov pokušaj.

41' Dobar potez Nukića, lijepo je prošao po strani, a onda sve upropastio lošim centaršutem.

40' Gužva u šesnastercu domaćih, Vojnović je šutirao u dva navrata, oba puta su igrači Tuzla sitija blokirali, nakon toga i Zakarić pokušava, lopta odlazi preko gola.

39' Nukić zaustavlja Tatara, ovo je bio opasan napad gostiju.

37' Dvije dobre reakcije odbrane Borca. Prvo su blokirali udarac Karjaševića, zatim je blokiran i udarac Eleoueta.

33' Predragović na drugoj strani šutira sa velike udaljenosti, ali i ovo odlazi visoko preko gola.

31' Akcija Tuzlaka. Smajlagić je primio loptu u šesnastercu, vratio do Mišića, a pomenuti fudbaler šutira visoko preko gola, ostaje 0:0.

22' Sredina prvog poluvremena. Dosta borbe na sredini terena, ali nema još konkretnih akcija, Kiša dosta toga remeti, a čini se da su igrači oba tima oprezni.

17' Lukić je sada upropastio dobar napad Borca, na drugoj strani kontra, Smajlagić je na kraju šutirao, ali Ćetković brani njegov šut.

12' Zakarić šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, lopta odlazi preko gola Fejzića. Bila je ovo dobra pozicija za goste.

9' Dobra akcija Borca, Tatar se našao pred golom domaćih, ali Nukić interveniše u posljednji trenutak.

8' Šukilović igrač sa prvim žutim kartonom, zaustavio je Kulašina u dobrom prodoru.

6' Greška odbrane Borca, lopta dolazi do Karića, koji odlično šutira sa 20 metara, lopta odlazi pored gola gostiju.

"Crveno-plavi" će pokušati da dođu do pozitivnog rezultata protiv lidera na tabeli.

Nakon ove utakmice Premijer liga ide na dvosedmični odmor zbog reprezentativne pauze.

Poznati su i sastavi dva tima.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Nukić, Smajlagić, Eleue, Karjašević, Karić, Čeliković, Mišić, Pantelić, Fereira.

BORAC: Ćetković, Gajić, Predragović, Vojnović, Subić, Lukić, Andrić, Kulašin, Tatar, Piščević, Zakarić.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Народ Прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села, о њиховој свакодневици и борби за очување правих вриједности, марљивом раду, вјери, и љубави према њиховој и нашој, отаџбини.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Тет а тет са Татјаном Трнинић (Р)

Врата састанака у четири ока отварамо само због вас!

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина