Борац једном ногом у финалу Купа БиХ

• Извор: Независне
  • 03.04.2024. 19:35

Фудбалери Борца налазе се на прагу пласмана у финале Купа БиХ.

Бањалучани су данас у Читлуку остварили велику предност против Широког Бријега у првој утакмици полуфинала најмасовнијег бх. такмичења. Црвено-плави су славили са 3:1 и тако закорачили у велико финале.

Тим Винка Мариновић очито жели ове сезоне до дупле круне. Тренутни лидер ВВин лиге БиХ (има девет бодова предности у односу на Зрињски) је то данас и показао на читлучким “Барама“  гдје Широки игра домаће утакмице.

Млади репрезентативац Хрватске погинуо у тешкој несрећи

Борац је био бољи од старта меча, а до предности је стигао у 21. минуту када је након добре акције Зоран Квржић упослио Јакова Благића који са пар метара матира голмана домаћих.

Широки је до поравнања могао доћи веома брзо, али је голман Милошевић у једном нападу у два наврата зауставио покушаје Мамића и Купрешака, да би онда Чинеда шутирао поред гола.

Казна је стигла у 28. минуту. Овај пут Благаић центрира, а за 2:0 погађа Ранко Јокић. До краја није било већих прилика, домаћи су нешто покушавали, али на одмор се отишло са великом предности гостију.

У наставку је Широки кренуо на све или ништа. На старту другог дијела пријетли су преко Марића и Чинеде, али резултат се није мијењао, све до 61. минута када Бањалучани рјешавају питање побједника, али и првог финалисте. Млади Давид Вуковић је намјестио лопту на неких 20-так метара и мајсторски погодио из слободњака. Недуго затим, могло је бити и 4:0, али Енвер Кулашин није погодио из добре позиције.

Домаћи ипак долазе до поготка у 71. минуту. Мамић је лопту спустио за Петра Мишића који доноси свом тиму какву такву наду пред реванш. Чавић је крају имао шансу за 4:1, али резултат се није мијењао.

Реванш сусрет између Борца и Широког Бријега игра се 17. априла у Бањалуци. У другом данашњем полуфиналу данас се од 18 часова састају Слога и Зрињски., преноси портал "независне".