Utakmica drugog kola

Premijer liga BiH: Borac poražen od Sarajeva

• 24.07.2022. 16:06

Fudbaleri Borca poraženi su u Novom Gradu od ekipe Sarajeva rezultatom 3:1 u drugom kolu Premijer lige BiH.

Strijelci za gostujuću ekipu su Varešanović, Kobiljar i Ikić, dok je jedini gol za Borac postigao Mrkaić.

Tekstualni prenos meča mogli ste pratiti na našem portalu.

94' Kraj. Pobjeda Sarajeva.

89' Četiri minute sudijske nadoknade.

87' Ikić pogađa za vođstvo Sarajeva 3:1.

77' Konfuzija u posljednjoj liniji ekipe Borca. Kobiljar koristi poklon i donosi još jednu prednost Sarajevu.

70' Gol! Momčilo Mrkaić donosi izjednačenje fudbalerima Borca. Sjajno je izdržao duel sa Đokanovićem i iskoristio dubinski pas Gajića i poslao loptu iza leđa Dizdarevića.

68' Pokušaj Piščevića sa 20-ak metara, ali njegov udarac odlazi preko gola.

61' Odlično je prošao Subić po lijevoj strani, ali Begić je slabo šutirao poslije centaršuta Borčevog lijevog beka.

60' Pokušao je Dejan Meleg iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj odlazi preko gola.

58' Još dvije izmjene u Borcu. Umjesto Andrića u igri je Ćorić, dok je Begić zamijenio Poparu.

53' Prva izmjena u Borcu. Umjesto Zakarića u igri je Kulašin.

48' Zakarić je odmah u sljedećem napadu postigao gol, koji je poništen zbog igranja rukom. Ostaje 1:0 za goste.

47' Golom Dala Varešanovića fudbaleri Sarajeva poveli su protiv Borca u Novom Gradu. Varešanović je oduzeo loptu protivniku na svojoj polovini i solo akciju završio pogotkom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Nakon prvog poluvremena utakmice između Borca i Sarajeva nema golova. I jedni i drugi imali su svoje prilike, ali mreže za sada miruju.

45+3' Džafićev udarac iz slobodnog udarca odlično brani Ćetković.

45' Biće tri minuta sudijske nadoknade.

35' Nakon centaršuta Varešanovića, Džafić šutira iz blizine, ali preko gola.

31' Sjajne šanse i na jednoj i na drugoj strani. Prvo je Borac nakon kornera imao priliku da dođe do gola, ali je nakon gužve u kaznenom prostoru Dizdarević odbranio dobru priliku. Odmah u narednom napadu Čataković iz kontra napada šutira preko gola. Njegov četvrti udarac prema golu Ćetkovića.

24' Odlična lopta Džafića za Čatakovića koji sa 11 metara neometan šalje loptu pored gola. Najbolja prilika na meču.

22' Dobra prilika za goste. Varešanović se odlično snašao u kaznenom prostoru, šutirao u bliži ugao Ćetkovića, ali golman Borca ponovo odlično reaguje.

19' Čataković odlično šutira iz slobodnog udarca, ali njegov udarac brani Ćetković.

14' Još jednom je Mrkaić najviši u skoku, ali i ovaj udarac glavom nije bio precizan. Borac konkretniji u posljednjih pet minuta.

12' Velika prilika za Borac. Nakon centaršuta Melega iz kornera, Mrkaić je šutirao glavom, ali lopta odlazi preko gola.

4' Prvi udarac prema golu protivnika uputili su gosti. Šutirao je Čataković sa distance, ali njegov udarac odlazi daleko pored gola Borca.

Poznati su i sastavi timova za današnji susret, a tekstualni prenos meča možete pratiti na našem portalu.

Borac: Ćetković, Mrkaić, Gajić, Vojnović, Subić, Andrić, Meleg, Popara, Tatar, Piščević i Zakarić.

Sarajevo: Dizdarević, Musa, Đokanović, Mujakić, Tomašević, Ramić, Čirjak, Čataković, Varešanović, Džafić, Mulahusejnović.  Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.Ekipa Nenada Lalatovića pokušaće da ostvari prvi trijumf ove sezone nakon remija protiv Sloge Meridian u prvoj rundi.

"Napravili smo loš rezultat u prethodnom kolu i sada želimo da pokažemo svima da ovaj tim vrijedi i da možemo ostvariti velike rezultate u ovoj sezoni. Ponavljam, najljepše je igrati ovakve utakmice, ali uz maksimalan oprez" , poručio je Dejan Meleg.

Rovit je Jovo Lukić, dok Darko Lazić ima problema sa virozom. Ipak, svi oni koji zaduže “Borčev” dres za današnji derbi, itekako su svjesni zadatka koji ih čeka.

"Najbitnije da izađemo da se borimo, da damo 200%, a onaj gore će da nas nagradi da osvojimo bodove ako to zaslužimo. Vjerujem da se svlačionica digla na visok nivo, igrači su svjesni zajedno sa stručnim štabom i svima u klubu koliko nam je važna ova, ali i svaka naredna utakmica. Borićemo se i samo kvalitetom ćemo zaslužiti sreću". rekao je Dragan Šarac, asistent u stručnom štabu FK Borac.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија