Derbi 22. kola PL BiH

Borac deklasirao Tuzla siti u Banjaluci

• 11.03.2023. 20:27

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su ekipu Tuzla sitija na svom terenu rezultatom 3:0 (2:0), a u okviru 22. kola Premijer lige BiH. Za Borac strijelci su bili Mrkaić dva puta i Ninković jednom.

DRUGO POLUVRIJEME

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA Borac - Tuzla siti 3:0

90+3' - Još tri minuta sudijske nadoknade

84' - S druge strane Tatar u dobroj prilici ali brani Fejzić

82' - Velika prilika za goste, Kuzmanović je uposlio Ivaniadzea, ali on loše šutira sa nekih 14 metara pa lopta ide preko gola

79' - Mrkaić hvata volej nakon centaršuta Subića, ali Fejzić hvata "živu" loptu

73' - GOOOL! 3:0 vodi Borac. Mrkaić postiže drugi gol na meču

72' - Mrakić okušao šut sa 17 metara ali Fejzić brani

64' - Kuzmanović (Borac) je oprobao udarac sa nekih 20 metara, malo iskosa, ali lopta ide daleko od gola

49' - Mrkaić prošao po desnoj strani, uposlio Piščevića koji šutira ali lopta ide pored gola.

47' -  Prva dobra prilika za goste. Đorđe Pantelić je dobro uposlio Subašića koji loše šutira sa 10 metara. Lopta ide preko gola

46' - Sa centra kreće ekipa Borca

I POLUVRIJEME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Borac - Tuzla siti 2:0

45+1' - Minut sudijske nadoknade

35' - GOOL! Borac vodi 2:0, strijelac je Vojnović

30' - Nakon pola sata igre na Gradskom stadionu u Banjaluci rezultat je 1:0. Borac je taj koji od prvog sudijskog zvižduka ima inicijativu

22' - GOOOL! Borac vodi. Strijelac Ninković! Ninković je odličnim udarcem sa 18 metara pogodio mrežu gostiju. Loše su reagovali u odbrani gostiju, lopta je došla do "desetke" Borca koji je postigao prvi pogodak za Borac

16' - Sreća je Banjalučanima ponovo okrenula leđa. Tatarov šut brani Fejzić

14' - Crveno-plavi ponovo prijete i ponovo Mrkaić, ali golman gostiju hvata loptu

12' - Prilika za goste iz Tuzle. Karić pokušava sa distance, međutim, lopta ide pored gola Ćetkovića

4' - SJAJNA ŠANSA za Borac. Mrkaić sam pred golmanom protivnika, ali šut završava preko prečke

2' - Prvi prijeti domaćin preko Mrkaić koji pokušava glavom, ali lopta odlazi u gol-aut

1' - Sa centra prvo kreće Tuzla siti

(Foto: FK Borac)

• 23:15 Ноћни програм