Премијер лига БиХ

Борац у гостима савладао Широки

• 28.04.2024. 20:16

Фудбалери бањалучког Борца побиједили су у гостима Широки бријег 2:1 у 29. колу Премијер лиге БиХ и тако наставили поход на шампионску титулу.

Гости су повели већ у другој минути из казненог ударца који је реализовао Јован Нишић.

Лука Мамић изједначио је у 54. минути, а три минуте касније, након ударца из корнера, главом је за коначних 1:2 погодио Ален Јуриљ.

Борац сада има 69 бодова, осам више од другог Зрињског.

Широки Бријег је седми с 35 бодова.

Задовољство побједом није крио тренер Борца Винко Мариновић.

"Честитао бих својим играчима који су дали свој максимум. Знали су колико нам је ова утакмица у Читлуку била битна и успјели су да дођу до три бода. И вријеме и терен су отежали објема екипама игру, али опет на вријеме смо дошли до предности, имали смо још двије добре прилике у првом полувремену које нисмо искористили. Потом је Широки Бријег фактички из једне шансе изједначио, али брзо смо се вратили. Искористили смо добар прекид који радимо доста добро у посљедње вријеме. Након тога имали смо још једну шансу да завршимо, нисмо успјели, али све у свему, задовољан сам што смо освојили јако битне бодове", рекао је Мариновић.

• 22:20 Серија: Ел Чапо (16+)

''Прича о озлоглашеном нарко босу, једном од најопаснијих и крволочнијих мафијаша.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

Ред Рок' је ирска криминалистичка серија која прати случајеве полицијске станице смјештене у измишљени приморски град Ред Роцк у близини Даблина, те приватне турбулентне односе гардиста и мјештана.

• 23:45 Ноћни програм