Senzacija

Čelik izbacio Sarajevo iz Kupa BiH, Dudić dao ostavku

• Извор: Агенције
  • 19.10.2022. 21:05

Fudbaleri Čelika senzacionalno su pobijedili Sarajevo i izbacili Bordo tim iz Kupa BiH, a oni su danas u susretu 1/16 finala slavili nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4. U regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Ovo je bila prva zvanična utakmica nakon tri godine jer su Zeničani u Drugoj ligi FBiH, ali na terenu su pružili veliku borbu i otpor favorizovanim gostima sa Koševa. Konačan rezultat je glasi 1:1 pa su pobjednika odlučili penali u kojima se bolje snašla ekipa Čelika.

Strijelci u regularnom dijelu utakmice su bili Ćatković za Sarajevo i Durmiš za Čelik.

Pobjeda je senzacionalna iz razloga što se Čelik trenutno takmiči u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, što je u konačnici treći rang bh. fudbala. Trener Sarajeva Feđa Dudić nakon ovog poraza napustio je klupu Bordo tima.

Nešto više od 30 minuta nakon kraja utakmice Dudić je potvrdio da napušta klupu Sarajeva i da će preuzeti maksimalnu odgovornost za loše rezultate.