Liga šampiona

Čelsi nadigrao Borusiju, idu dalje

• 07.03.2023. 23:05

Čelsi je proslavio večeras odlazak u četvrtfinale Lige šampiona nakon pobjede nad Borusijom Dortmund 2:0 (2:1).

Iako su londonski plavci imali dosta sreće za ovaj prolazak dalje, igrali su odlučno da savladaju njemačku ekipu i nastave elitno evropsko takmičenje.

Ofanzivno su krenuli u prvom poluvremenu kada je Sterling propustio dobru priliku, a onda Haverc pokupio loptu i lagano je plasirao u mrežu Borusije.

Ali sudija je poništio gol zbog ofsajda Sterlinga. Borusija je igrala odmjereno, bez pretjeranog napada na gol Čelsija.

Ipak u finišu prvog poluvremena Sterling postiže gol za 1:0 u Londonu što dodatno motiviše Čelsi.

U drugom poluvremenu su krenuli intenzivno, a u 51. minutu sudija pokazuje na bijelu tačku - penal za Čelsi. Lopte se prihvata Haverc koji pogađa stativu, ali zbog ulaska u šesnaesterac igrača oba tima prije nego što je Haverc ošutao, penal je ponovljen.

Nijemac šuta identično i donosi Čelsiju ključnih 2:0.

Borusija je nakon toga vršila pritisak, Čelsi je čekao kontra prilike kojima je sve vrijeme uništavao odbranu Borusije, ali nisu imali efektnu završnicu.

Tako je trajalo do sudijskog zvužduka. Pored Čelsija i Benfika je ubjedljivom pobjedom protiv Briža obezbijedila ostanak u Ligi šampiona.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Тет а тет са Татјаном Трнинић (Р)

Врата састанака у четири ока отварамо само због вас!

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

''''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)