Poraz od Austrije

Debakla Hrvata u Ligi Nacija, čuli se zvižduci u Osijeku

• Извор: Телеграф
  • 03.06.2022. 22:55

Najbolji fudbaleri Hrvatske poraženi su u meču Lige Nacija, A grupa, od Austrije rezultatom 3:0!

Ekipa Zlatka Dalića neprijatno je iznenadila svoje navijače od kojih je, poslije trećeg primljenog gola, kao odgovor na ono što su pružili na terenu - dobila zvižduke. Gosti su bili izvanredni večeras u Osijeku, stabilni i efikasni, sa tri gola u roku od samo 15-ak minuta potukli favorizovani sastav, zvanično drugu selekciju svijeta.

Strijelci golova za četu novog selektora Ralfa Rangnika bili su Marko Arnautović (41), Mihael Gregoriš (54) i Marsel Sabicer (57).

Hrvati su igrali u ponajboljem sastavu, izostali su Perišić i Modrić od najjačih imena, no to nikako ne opravdava domaći sastav za ovako lošu partiju pred domaćom publikom. Bio je ovo jedna od najubjedljivijih poraza Hrvata u nekoj od takmičarskih utakmica posljednjih godina.

Dalićevi izabranici u ponedjeljak na Poljudu igraju drugo kolo Lige nacija, u reprizi finala Mundijala u Rusiji ugostiće Francusku, koja je danas na domaćem terenu izgubila od Danske 2:1.

Danci su i protiv svjetskih prvaka demonstrirali silu, uspjeli čak i da preokrenu poslije gole Benzeme zahvaljujući dvostrukom strijelcu Kornelijusu.

U isto vrijeme, u Belgiji, domaća selekcija pretrpila je debakl u meču sa komšijama Holanđanima - 1:4!

Totalnu dominaciju "Lala" golovima su krunisali Bergvajn, Damfris i dva puta Depaj, dok je Belgijancima poraz koliko toliko ublažio Bačuai u završnim minutima utakmice.