Serija A

Dva gola Bonućija za pobjedu Juventusa

• Извор: Б92
  • 01.05.2022. 14:47

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Veneciju rezultatom 2:1 u okviru 35. kola Serije A.

Junak utakmice bio je Leonardo Bonući. Ovaj defanzivac ekipe iz Torina dva puta je zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Srpski golgeter Dušan Vlahović nije se upisao u strijelce na ovoj utakmici i zamijenjen je u 79. minutu, a umjesto njega ušao je Đorđo Kjelini.

U ranijem terminu, Juve je dočekao Veneciju pred punim tribinama stadiona u Torinu.

Već u sedmom minutu domaća ekipa došla je do vođstva kada je usljed asistencije Matijsa De Lihta Bonći prvi put na ovom meču zatresao mrežu.

Ipak gosti se nisu tako lako predali, pa je u drugom poluvremenu Venecija došla do izjednačenja. Sjajnim golom iz voleja sa nekih dvadesetak metara Matija Aramu je postigao gol za 1:1 u 71. minutu utakmice.

Nije se dugo čekalo na odgovor Juventusa. Poslije kornera u 76. minutu Danilo je loptu udario glavom a ona se našla ispred Leonarda Bonućija koji ju je samo poslao u mrežu koju je čuvao Niki Maenpa.

Bonući je svojim drugim golom postavio i konačan rezultat na ovoj utakmici jer je njegova ekipa do kraja odbila sve nalete Venecije.

Reprezentativac Srbije Dušan Vlahović proveo je na terenu 79 minuta pa je zatim zamijenjen.

Juventus je ovom pobjedom ostao u trci za treće mjesto, za koje će se boriti sa Napolijem, po svemu sudeći.

Nijedna od ove dvije ekipe još nije matematički igubila šanse za Skudeto, ali pored toga što imaju bodovni zaostatak za Milanom i Interom, imaju i po utakmicu više, pa je jako teško za očekivati da će Napolitanci ili Juve osvojiti trofej namenjen šampionu Italije.

(Foto: Tanjug-AP/Marco Alpoži)