Предсједник Турске

Ердоган суспендовао фудбалско првенство након инцидента

• Извор: Б92
  • 12.12.2023. 10:34

Предсједник Турске Реџеп Тајип Ердоган суспендовао је фудбалско првенство након насиља на утакмици између Анкарагучуа и Ризеа.

Предсједник Анкарагучуа Фарук Коџа ударио је песницом главног судију Халила Умута Мелера, након што је Ризе изборио реми голом у 97. минуту.

Док је Мелер лежао на тлу фудбалери и чланови Анкарагучуа су га буквално шутирали ногама.

Мелер је прије изједначујућег гола гостију искључио по једног играча оба тима на утакмици у понедјељак.

Како су пренијели локални медији, Мелер и Коџа су послије инцидента одведени у болницу, предсjедник клуба под пратњом уз најаву да ће бити притворен послије медицинског третмана.

Након инцидента који је постао главна спортска вијест у цијелом свијету, предсједник Турске је суспендовао првенство.

Хаос у Турској: Предсједник клуба улетио на терен и ударио судију шаком!

"Осуђујем напад на судију, желим му брз опоравак. Спорт значи мир и братство. Спорт је неспојив са насиљем. Никад нећемо дозволити да насиље преузме турски спорт", саопштио је Ердоган,.

Потом је предсједник Фудбалског савеза Турске (ТФФ) Мехмед Бујукекси потврдио да је Суперлига "одложена на неодређено".

Мелер има 37 година и на листи је УЕФА елитних судија, а судио је утакмице Лиге шампиона као и први меч полуфинала Лиге конференције између Вест Хема и АЗ Алкмара прошле сезоне.

На утакмици у Анкари Мелер је показао седам жутих картона, уз додатна два која су била дупла за Сова и Топџуа.

Прво је искључио играча домаћих Сова у 50. минуту, да би у 95. "поцрвенио" и гостујући Топџу.

Анкарагчу је повео у 14. минуту голом Морутана, а судија је претучен због гола Гаичија у седмом минуту надокнаде времена.

Анкара је 11. на табели са 18 бодова, Ризе је осми са 22, преноси Б92.

• 20:30 Серија: Од јутра до сутра (12+)

' ''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:00 Серија: Насљедници (12+)

''Данска серија 'Насљедници', отвара причу о породици познате и ексцентричне умјетнице, Веронике, која након смрти своју дјецу ставља на велики испит живота. Гро, Фредерик и Емил очекују праведну подјелу имања, но све што је мајка имала, оставља ванбрачој ћерци Сигне.

• 22:00 Филм:Поново код куће (16+)

'' Филм:Поново код куће (16+)

• 23:50 Васкршња посланица и Пренос Васкршње литургије из Храма Светог Саве на Врачару

' Васкршња посланица и пренос Васкршње литургије из Храма Светог Саве на Врачару

• 02:00 Ноћни програм