Фергусон признао: То ми је највећа грешка

• Извор: Аваз
  • 07.12.2023. 07:50

Легендарни Алекс Фергусон заслужан је за каријере великог броја играча. С њим је Манчестер јунајтед био један од најјачих клубова свијета, а "Ђаволи" се од његовог повлачења 2013. још нису опоравили.

Имао је Фергусон своје методе, урадио је велике ствари али током богате каријере направио је и неколико грешака. Што је и признао годинама касније, а једна од њих била је одлука да Ђи Сунг Парк (Ји) не игра фластер на Леу Месију у финалу Лиге првака 2011. године.

Човјек од задатка

Јунајтед је те године дошао до финала које се играло на Вемблију, али га је савладала моћна Барселона предвођена Пепом Гвардиолом и Месијем.

Није Фергусонов тим имао шансе, а легендарни Шкот годинама касније признао је да је направио грешку која га је коштала утакмице.

- Мислим да сам са Парком направио највећу грешку. Увијек је био човјек од задатка, савршено је маркирао противнике - па сјећате се сви утакмице против Милана када је зауставио Пирла (оп.а. дуел из 2010.) - рекао је Фергусон у разговору са Геријем Невилом.

Ипак, против Барселоне је популарни Ферги касно реагирао.

- Против Барселоне на Вемблију у финалу Лиге првака морао сам раније да реагирам. Требало је на полувремену да ставим Парка да игра фластер на Месија. То је била моја грешка, схватио сам то послије десет минута - казао је Фергусон.

Лажна нада

Барселона је повела преко Педра у 27. минути, но само седам минута касније Вејн Руни је поравнао резултат.

Тај гол је дао наду и на крају "преварио" Фергусона, јер Јунајтед осим тога више ништа није направио ту ноћ на Вемблију.

- Дали смо тај гол за 1:1 прије краја првог полувремена и помислио сам да можда неће бити потребе. Хтио сам то урадити на полувремену, али ето нисам.

Да сам ставио Парка да маркира Месија убијеђен сам да бисмо побиједили. Ако је неко могао да га заустави, то је био Парк - поручио је Фергусон.

Потез да не стави Парка на Месија скупо је коштао Фергусона, јер је Аргентинац погодио у 54. за 2:1, а побједу Барселоне овјерио је Давид Виља у 69. минути.

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)