Међиђа

Хаос у БиХ: Судија досудио пенал па добио батине

• Извор: спортспорт.ба
  • 18.04.2024. 11:02

Утакмица 21. кола Прве лиге Тузланског кантона између Међиђе и Требаве прекинута је у 80. минуту након што је брутално претучен главни судија меча Замир Курбашић из Градачца.

Наиме, увидом у записник о утакмици који је сачинио делегат Самир Џибрић из Лукавца може се видјети да се у 80. минуту сусрета десио инцидент када је судија Курбашић досудио пенал за гостујућу екипу.

Том приликом му је, како се наводи, домаћи голман Мухамед Хаскић опсовао мајку, а судија му је показао црвени картон.

Након тога је голман ударио судију ногом, а особа која је имала прслук на себи, а није се налазила на списку редара, Мухидин Бркић утрчао је на терен заједно с још једном непознатом особом и у тој гужви физички су насрнули на судију.

Добојлија преварама спортском клубу

Добојлија преварама спортском клубу "набавио“ више од 200.000 КМ

Бркић га је, како се наводи у записнику, ударио шаком у предјелу стомака, а затим ногом у предјелу лица док је судија био на земљи.

Непозната особа је судију потом ударила шаком у предјелу ребара.

Међутим, ту није био крај инцидентима јер је судија Курбашић у просторијама стадиона остао чак пет сати након утакмице јер су га испред чекали разјарени навијачи домаћег тима.

"Спортспорт" је објавио и снимак на којем арбитар тек око 22:00 сата уз огромну полицијску пратњу покушава напустити Међиђу.

“Не снимајте људи”, узвикнуо је један навијач на снимку који је испливао на мрежама.

Након шокантних дешавања и Међиђа се огласила кратким саопштењем на својој Фејсбук страници.