Liga šampiona

Hederson i Mane matirali Viljareal: Liverpul silovit na Enfildu

• 27.04.2022. 22:55

Fudbaleri Liverpula na korak su do plasmana u finale Lige šampiona, nakon što su večeras u prvoj utakmici polufinala na Enfildu savladali ekipu Viljareala rezultatom 2:0 (0:0).

Bio je ovo pravi čas fudbala u režiji ekipe Jirgena Klopa.

Od prvog minuta je Liverpul imao inicijativu, dok se Viljareal, očekivano, odlučio za defanzivnu taktiku.

U 12. minutu viđena je prva velika prilika. Mohamed Salah je centrirao, Sadio Mane pobjegao odbrani gostiju, potpuno sam šutirao glavom sa peterca, ali je lopta završila pored stative.

Mane se u šansi našao u šansi i u 33. minutu, kada je primio loptu na ivici šesnaesterca, tukao iz okreta, ali ga je izblokirao Albiol!

Na odmor se odlazi bez golova.

U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim.

Igrao se 53. minut kada se na desni bok izvukao Džordan Henderson. Centrirao je oštro, a u blok mu je ušao Estupinjan kojeg je lopta zakačila i promijenila pravac. Liverpul vodi 1:0.

Svega 113 sekundi kasnije, dolazi do nove promjene rezultata. Saradnja između Mohameda Salaha i Sadija Manea je ove sezone na najvišem nivou otkako igraju zajedno i sada se još jednom ispostavila kao krucijalna. Egipćanin je proturio loptu kroz noge Toresu, a Sadio Mane se za nijansu ispružio izbjegavši u milimetar nedozvoljenu poziciju i bilo je to 2:0.

Do kraja meča, Redsi su napadali preko ubitačnog dvojca, Salaha i Manea, ali se rezultat nije mijenjao.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (Р) (12+)

''''''''''''Прича прати двије породице, Божић и Исидоровић, чији животи и судбине се преплићу, а цијелу причу надопуње палета инересантних ликова; сви пролазе кроз ситуације у којима се суочавају са љубављу, оном узвраћеном и неузвраћеном, са издајом, лажима, интригама и тајнама.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Микродржава: Малта, документарни програм (Р)

'Микродржава: Малта, документарни програм (Р)