• Извор: Б92
  • 24.08.2022. 22:59

Fudbaleri Rendžersa plasirali su se u Ligu šampiona iznenadivši PSV.

Rendžers je na gostovanju u Ajndhovenu pobijedio rezultatom 1:0.

U prvom meču je bilo 2:2 u Škotskoj, pa je aktuelni finalista Lige Evrope uprkos očekivanjima prošao u grupnu fazu elitnog takmičena.

Rendžersu je ovo povratak u grupnu fazu Lige šampiona prvi put još od sezone 2010/11.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, ali je gol sigurno mogao da padne. Rendžers je propustio prvu, a onda je PSV propustio čak tri do kraja poluvremena.

Škoti su bili ti koji su prvi jasno zapretili u nastavku. Nisu uspjeli u 56, ali jesu u 60. minutu kada su veliku grešku protivničkih defanzivaca iskoristili Amerikanac Tilman i hrvatski internacionalac Antonio Čolak.

Rendžers je nakon postignutog gola krenuo da čuva prednost, a žuti karteni su se samo redali.

PSV je pokušao svim silama da dođe do gola kojim bi izborio barem produžetke, jednu odličnu šansu imao je mladi Kod Gakpo, Obispo je promašio priliku u nadoknadi, ali je rezultat na kraju ostao nepromijenjen.