Лига шампиона

Интер и Бајерн корачају ка нокаут фази

• 24.10.2023. 21:25

Фудбалери Интера и Бајерна, вечерашњим побједама, отворили су врата нокаут фазе Лиге шампиона.

Баварци су у гостима послије доста муке побиједили Галатасарај у Истанбулу - 3:1, а Интер као домаћин савладао РБ Салцбург - 2:1.

Галатасарај - Бајерн

Галатасарај је напао од првог минута и играо на половини Бајерна, а онда је у осмом минуту услиједила контра гостију, Сане је проиграо Комана који је савладао Муслеру за 0:1.

Турци се нису предавали и већ у наредном минуту Актуркоглу је имао прву одличну шансу, Улрајх је одлично интервенисао. И два минута касније исти играч је имао новиу прилику, био је замало непрецизан.

Наставили су домаћи да нападају, у 25. минуту шут је опробао и Лукас Тореира, што је била најава оног што се десило три минута касније. Ким и Кимих су оборили Икардија и судија је показао на бијелу тачку. Одговорност је преузео Икарди и пенал извео га мајсторски.

Домаћи су били конкретнији и на старту другог полувремена, Тореира и Мертенс су имали нове добре покушаје, Улрајх је остао несавладан.

И како то обично и буде, услиједила је казна. У 73. минуту послије акције по десном боку, Мазрауи је асистирао, а Кејн погодио за 2:1.

Тај погодак је потпуно дотукао Галатасарај који је до краја успио да прими и трећи гол. Кејн је проиграо Мусијалу који је гађао по земљи и ријешио овај меч - 3:1 за Бајерн.

Интер - РБ Салцбург

Интер је на свом терену савладао РБ Салцбург резултатом 2:1 и сада је лидер своје групе.

Интер је повео у 19. минуту када је Фратези центрирао са десног бока, а Алексис Санчез био на правом мјесту и погодио за 1:0, што је био и резултат првог полувремена.

Гости су успјели да узврате тек у наставку и у 57. минуту Глук је био стријелац за 1:1.

Интер је наставио да напада и убрзо је опет успио да дође до вођства. У шеснаестерцу је оборен Фратези, а судија показао на бијелу тачку. Одговорност је преузео Чалханоглу и погодио за 2:1.

• 20:30 На ивици терена