Serija A

Juventus uz blijedo izdanje stigao do tri boda

• 29.10.2022. 20:12

Juventus je uz dosta muke savladao Leće rezultatom 1:0 čime su upisali rekordnu treću uzastopnu pobjedu u Seriji A ove sezone i barem na kratko stigli do šeste pozicije na tabeli.

Trener Stare dame Maks Alegri nije mogao da računa na 11 igrača zbog povrede od čega je šest prvotimaca, ali sramote su klub iz Torina spasili omladinci, tačnije 21-godišnji Nikolo Fađoli pogodio je u 73. minutu za tri boda na gostovanju.

Dušan Vlahović nije bio na raspolaganju treneru Alegriju, dok je Filip Kostić na terenu proveo 72. minuta. Zamijenio ga je Samjuel Iling koji je minut kasnije bio asistent jedinog gola na meču.

Juventus nakon 12 odigranih kola ima 22 boda, dok je Leće na 17. mjestu na tabeli sa osam osvojenih bodova.

Ranije u toku dana Napoli je još jednom potvrdio tiha predviđanja da su osvajači ovogodišnje Serije A. ONi su sa 4:0 savladali Sasuolo. Het-trik upisao je Osimen koji je trenutno najbolji strijelac italijanskog prvenstva zajedno sa Arnautovićem.

(Foto: Tanjug-AP/Giovanni Evangelista)