Kup Njemačke

Kostić asistent - Ajntraht prošao dalje

• Извор: sportklub.rs
  • 02.08.2022. 10:46

Sva četiri favorita u ponedjeljak ostvarila su plasman u drugo kolo Kupa Njemačke, samo jedan poslije produžetaka.

Najviše se pomučio Union Berlin, koji je tek poslije produžetaka eliminisao Čemnicer - 2:1 (1:1). Domaći su poveli golom Tobijasa Milera u 62. minutu, samo dva minuta kasnije Berlinci su izjednačili preko Sibatčea. Pobjednika je odlučio Berens, u produžecima, golom u 114. minutu.

Verder je u Kotbusu pred nešto više od 20.000 gledalaca izbacio domaći Energi - 2:1. Tim iz Bremena je poveo golovima Šmida u 43. i Vajzera u 73. minutu, konačan rezultat u 79. postavio je Hajke. Darmštad je bio ubjedljiv u Ingolštadu, slavio je sa 3:0. Plasman u drugo kolo obezbijedili su im Tic, Kempe i Varming.

Nije se mučio ni Ajntraht, koji je lako došao do trijumfa u Magdeburgu - 4:0. Gosti iz Frankfurta poveli su u četvrtom minutu, na dodavanje Filipa Kostića pogodio je Kamada. Prednost je duplirao Lindstrom u 32. minutu, dok je trijumf potvrdio svojim drugim golom Kamada u 59, na kraju je pogodio i Olario u 90. minutu.