Premijer liga Engleske

Liverpul nokautirao Junajted sa 7:0

• 05.03.2023. 19:20

Liverpul je razbio Mančester junajted sa visokih 7:0 na Enfildu.

Ekipa Ten Haga je u potpunosti nadigrana i razbijena u Liverpulu. Nevjerovatno, ali rezultat na poluvremenu bio je 1:0. Jedini gol za 45 minuta postigao je Gakpo na asistenciju Robertsona.

Drugo poluvrijeme donijelo je razigran Liverpul i potpuni raspad Mančestera. Za tri minuta igrači Jirgena Klopa riješili su meč, ostatak utakmice se sveo na povremeno davanje golova.

Nunjez je prvo u 47. minutu postigao za 2:0, da bi se Gakpo tri minuta kasnije ponovo upisao u strijelce za tada već visokih 3:0.

Nervoza u redovima "crvenih đavola" je kulminirala. Za 10 minuta Ten Hag je izvršio dvije izmjene, a njegovi igrači zaradili su tri žuta kartona.

A onda je uslijedila nova serija Liverpula. Salah kupi odbijenu loptu u šesnaestercu i sam ispred De Hee zakucava loptu za 4:0 u 66. minutu.

Ponovo šuta Nunjez u 75. minutu meča i povećava prednost na 5:0. Tu nije bio kraj, Salah šesti gol na meču, a svoj drugi, postiže u 83. minutu meča za istorijskih 6:0.

Da tu ne bude kraj istorijskog rezultata potrudio se Firmino. Za svoj oproštaj i uz suze, Firmino postiže gol u 88. minutu meča. Moglo je biti još gore po Mančester jer je Žota u sudijskoj nadoknadi oboren u šesnaestercu i sve je bilo usmjereno da ka bijeloj tački. Ipak, sudija je svirao kraj za spas Junajteda.

Liverpul je sada peti na tabeli, dok je Mančester zauzeo treću poziciju.

Liverpul je na Enfildu sa 5:0 posljednji put savladao Mančester junajted 1925. godine, a ovo je istorijski rezultat.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Народ прича

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села.

• 18:55 Маркетинг