Liga šampiona

Liverpul očekivano bolji od Benfike

• 05.04.2022. 22:54

U prvom meču četvrtfinala Lige šampiona Liverpul je savladao Benfiku na gostovanju u Portugalu rezultatom 1:3.

Liverpul je dominantno stupio u meč. U 17. minutu do prednosti klub iz Engleske dovodi Konate, a u 34. minutu dobru igru i sigurno prvo poluvrijeme kruniše Mane za 2:0.

U drugom poluvremenu Benfika daje brz odgovor. Četiri minuta nakon sudijskog zvižduka preko Nuneza smanjuju rezultat.

Uprkos golu razlike, Liverpul je u potpunosti držao pod kontrolom meč. Lopta je bila u njihovom posjedu, u napadu su djelovali daleko opasnije za razliku od domaćina.

Konačnih 1:3 postavlja Diaz u 87. minutu i time zatvara mogućnost da Benfika napravi čudo i nastavi takmičenje, mada, u fudbalu je sve moguće.

Ova dva tima posljednji put su se sreli prije tačno 12 godina i tada je Liverpul slavio sa 4:1 u uzvratnom meču, dok su kod kuće igrači Benfike odnijeli pobjedu rezultatom 2:1.

(Foto: Tanjug-AP/Armando Franca)

• 19:00 Недјељне вијести са Предрагом Ћурковићем

‘Недјељне вијести са Предрагом Ћурковићем’ преглед је седмице са пажљиво одабраним актуелним темама, коментарима, саговорницима и занимљивим приступом најважнијим информацијама из земље, региона и свијета.

• 20:00 АТВ Интервју: Сергеј Лавров

''Ексклузивни интервју Сергеја Лаврова, министра спољних послова Руске Федерације. Говориће о војној операцији Русије у Украјини, тренутној ситуацији на глобалној политичној сцени, односима Русије и Запада, те о политичкој ситуацији у БиХ. Интервју води новинарка Даринка Петровић.

• 20:40 Серија: Љубавни залогаји (12+)

Серија: Љубавни залогаји (12+)

• 21:10 Филм: Екипа (12+)

'"Екипа" је прича са сјајним хумором која говори о љубави, крими-комедија за све генерације, али је уједно и први филм који приказује српски фудбал и ривалитет између два највећа клуба – Партизана и Црвене звезде.

• 22:40 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:40 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)